více >>

Vladimír Muzička - obrazy z posledních let

Akce již skončila

Vstupné: ZDARMA
Kde: Galerie Josefa LiesleraTrvání výstavy: 25. října - 25. listopadu

Vladimír Muzička se narodil v roce 1953 v Duchcově. Tam začal, povoláním elektrotechnik, již na začátku sedmdesátých let minulého století ve svém volném čase po zaměstnání malovat. Samostudiem se dopracoval k vlastnímu výtvarnému výrazu. Věnuje se jen volné tvorbě, nenechává se ovlivňovat současnými směry, pracuje jako solitér a jeho díla lze na české výtvarné scéně těžko někam zařadit. Používá klasických technik a způsobů zobrazení. Jeho nejoblíbenější a často používanou technikou malby je kombinace barev akrylových a olejových na sololitu či na plátně. Pro možnost rychlejší práce a nezaměnitelný charakter využívá též metodu monotypie.

Celý proces tvorby obvykle spočívá na 'volné hře' autora s plochou obrazu a barvami, a výsledek je ovlivňován jeho momentálním duševním rozpoložením, obrazotvorností a reakcí na linie a plochy, které se na obraze objevují. Tak vzniká základní koncepce díla, jež je pak dopracována do konečného provedení. K některým tématům se vrací dokud pociťuje jejich sílu. Tematicky se jeho tvorba rozvětvuje do několika skupin, od stylizovaných lidských postav přes anděly až k industriálním námětům věží, starých lodí či experimentům s pouštními městy. Nevyhýbá se ani biblickým tématům. Celou jeho tvorbu spojuje přítomnost transcendentální zkušenosti. Tento přesah je pro jeho tvorbu charakteristický a často nachází odezvu u návštěvníků výstav.

V době totality se podílel na akcích tzv. druhé kultury pořádáním ilegálních výstav mimo ofociální galerie v severních Čechách a v Praze se svými přáteli. Podílel se též na ilustracích podzemního časopisu VOKNO ap. Pro svou účast v disentu mu poté nebylo umožněno dále vystavovat. Ve druhé polovině 80.let se odmlčel a k malování se vrátil s plnou intenzitou na konci 90.let. Od té doby až do současnosti prožívá výtvarně nejplodnější období.

od  25. 10.  (17:00)
do  25. 11.  (17:30)
Mírové nám. 1, Kadaň
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ