více >>

Vernisáž výstavy Skleněné Vánoce

Akce již skončila

Vernisáže v Galerii Josefa Lieslera mívají často takřka rodinnou atmosféru - sejdou se známé tváře kadaňských milovníků umění, aby zjistily, jaké výtvory zdobí zdi galerie tentokrát. Naše další vernisáž bude rodinná doslova i co se týče autorů. Můžete se na ní těšit na obrazy Kristiny Folprechtové a skleněnou tvorbu její dcery a zetě, Jitky a Richarda Kantových.

Kristina Folprechtová studovala malbu na konzervatoři v Ústí nad Labem. Jaroslav Brožek o ní v jednom z katalogů napsal: „Je figuralistkou, pro niž malování není opakování dosaženého, nýbrž neustálé objevování nového." Autorčiny obrazy zaujmou kouzelným barevným spektrem. Její díla jsou v soukromých sbírkách v ČR, Německu i Kanadě, věnuje se také ilustraci a výrobě šperků.

Jitka Kantová podědila výtvarný talent po matce, zúročila jej ale svým vlastním způsobem. Od 90. let se věnuje umělecké vitráži, a to jak restaurování historických kusů, tak autorské tvorbě se sklem. Její nadšení pro tvorbu uměleckého skla sdílí také její manžel, původně vystudovaný strojní technik. Technické založení Richarda tak perfektně koresponduje s výtvarným založením Jitky a společně vyvářejí skutečná umělecká díla.

Vernisáží Vás provede Petr Jančařík, vystoupí děti z kadaňské MŠ Písnička.

29. 11.  (17:00–18:00)
Mírové náměstí, Kadaň
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ