více >>

Robert Vano: Memories - vernisáž

Akce již skončila

Do Kadaně míří přímo z Vídně výstava Memories věhlasného fotografa Roberta Vano! Vernisáž proběhne 12. července od 17 hodin a zúčastní se jí i sám autor fotografií osobně. Výstava bude prodejní.

Robert Vano je původem ze Slovenska, v 60. letech však emigroval do Spojených států, kde se uchytil jako kadeřník a vizážista, postupně se však stal asistentem módních fotografů, a nakonec se focení sám začal věnovat. Jeho snímky byly originální a neotřelé, a zařadil se tak brzy po bok slavných fotografů, kteří fotili ve světových centrech módy v New Yorku, Paříži, Londýně a Miláně, pro ikonické časopisy, jako je Vogue, Harper's Bazaar či Cosmopolitan. Po sametové revoluci se usídlil v Praze, kde nějaký čas vedl české vydání Elle či modelingovou agenturu Czechoslovak models. Dnes je mezinárodně uznávaným fotografem, který proslul především fotografiemi mužských aktů, které pořizuje na klasický film technikou platinotypie, která už je dnes používaná poměrně vzácně.

Výstava Memories je ale jiná, jako vůbec první ukazuje také Robertovy barevné fotografie, navazuje na novou knihu stejného jména. Nabízí v podstatě jakýsi průřez jeho tvorbou od úplných začátků, seřazenou však podle autorových volných asociací.

12. 7.  (17:00–20:00)
Galerie Josefa Lieslera Kadaň
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ