více >>

Primitiv Akustik & Martin Jáchym & The Common Sense

Akce již skončila

Primitiv Akustik je funk-bigbeatová kapela v jejímž čele stojí nebo spíše sedí kytarista, zpěvák, skladatel, vynálezce a básník Petr Kony Konopásek. Toto hudební uskupení vzniklo kolem roku 2002 krátce po ukončení činnosti dnes již legendárních Plus Naši, kterou Kony založil již před rokem 1989 a jejíž poselství Primitiv Akustik nesou dál. Kořeny a důraz na poetiku svobody a volnosti jsou v jejich tvorbě přítomny stále.

Martin Jáchym & The Common Sense je čtyřčlenná kapela, sestavená kolem kytaristy, zpěváka a textaře Martina Jáchyma. Prezentuje hudbu, v níž můžeme zaslechnout prvky bluesrocku, rhythm´n´blues, snově podmanivého swingu či folkově akustických poloh. Převážně autorské písně doplňují osobní, poetické Martinovy texty.

Kapela vznikla v roce 2015 a téhož roku se umístila na druhém místě v celorepublikové soutěži Skutečná liga. Za dobu své existence hrála na předních českých festivalech jako jsou Benátská noc, Basinfirefest nebo Festival v ulicích. V tomto roce se Martin s kapelou chystá do studia natočit nově vzniklý materiál.

26. 1.  (19:00–22:00)
Bezručova 5879, Chomutov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ