více >>

Muzeum čarodějnic Kadaň

S nápadem na vytvoření Muzea čarodějnic přišel Jaroslav Stejný, sochař, řezbář a výtvarník, zakladatel Muzea čertů v malebném městečku Uštěk, působící před lety jako kastelán na zámcích Jezeří a Červený Hrádek.

Snad i proto si pro svůj další záměr vybral Kadaň - jednu z nejkrásnějších městských památkových rezervací u nás, která patří k našim nejlépe dochovaným historickým městům.

Náměstí vévodí radnice s gotickou věží ze 14. století a vedle ní stojí tzv. „Dům U Slunce", v jehož prostorách se nové muzeum nachází. Mnozí si nyní s údivem položí otázku „Slunce a čarodějnice?" Inu, proč ne. Všichni víme, že kromě černé magie, mající za úkol především škodit a ubližovat, existuje i magie bílá. Jejímž smyslem bylo naopak pomáhat a léčit.


A zejména v tomto duchu, úsměvném a radostném, by vás mělo přivítat i Muzeum čarodějnic, jehož návštěvu si vychutnají stejně tak malí i dospělí návštěvnici.

A co nám vlastně Muzeum čarodějnic nabídne?


Poznáte, že představa čarodějnice, coby ošklivé, zlé stařeny, nemusí být vždy správná. Přesvědčí vás o tom, že čarodějnice byly i zkušené kořenářky, moudré vědmy, které uměly číst z karet, run i z hvězd na obloze.


V Muzeu čarodějnic se nejen poučíte, objevíte alchymistickou dílnu ale hlavně pobavíte v lavicích čarodějnické školičky.

Otevírací doba:
Po - Pá zavřeno 
So - Ne 13:00 - 16:00

Mírové náměstí, Kadaň
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ