více >>

Andělské doteky

Akce již skončila

Přijďte se podívat na výstavu Kristýny Machové s názvem Andělské doteky do Galerie pod širým nebem na Studentském náměstí. K vidění bude od září do konce října.

Kristýna Machová pochází z Klášterce nad Ohří, nyní žije v Sázavě. Po neúspěšných talentových zkouškách na výtvarný obor, vystudovala Střední průmyslovou školu keramickou v Karlových Varech obor Aplikovaná analytická chemie. Nezdar z nepřijetí na vytoužený výtvarný obor vrhl negativní vliv na jakoukoliv tvorbu a dále tak pokračovala ve studiu na Vysoké škole chemicko-technologické obor Anorganické nekovové materiály – technologie skla a keramiky. Během studia vypracovala bakalářskou práci na téma „Hodnocení povrchových úprav mayské keramiky“. Tímto tématem se vrací zpět ke kresbě a malbě, kdy vytváří skicy jednotlivých plastik podle originálu, které jsou ve vlastnictví Náprstkova muzea. V navazujícím magisterském studiu se tak zaměřila na keramiku a působila jako lektor keramiky pro dospělé a děti předškolního věku.

V současné době působí ve sklárnách v Sázavě, hlavním specifikem její práce je technologie barev. Malba je pro ni únikem od reality do okouzlujícího světa, který je zahalen tajemstvím a kde neexistují hranice. Některá díla jsou stavěna na jejích vlastních příbězích. Ve volných chvílích se zabývá mísením dvou druhů umění – a to sklářského a malířského.

od  1. 9.  (00:00)
do  31. 10.  (18:00)
Komenského 666, Kadaň
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ