Zahájení muzejní sezony na Kočičáku
Kdy: sobota 6. června od 10 hodin
Kde: Muzeum čs. opevnění na Kočičáku
Muzeum čs. opevnění z let 1936 – 1938 Na Kočičáku zahájí novou sezonu v rámci projektu Na Kočičáku to žije 2020. Při té příležitosti dojde k slavnostnímu otevření nově zrekonstruovaného objektu č. 89.

Sobotní trh s programem
Kde: Mírové náměstí v Kadani
Kdy: 6. června od 8 do 13 hodin
Za kolik: Zdarma.
Od 10 hodin Lukáš Skoupilík, člen barmanské agentury Barstars, míchání koktejlů s použitím jahod, tipy a triky na domácí míchání koktejlů, ochutnávka.

Jitka Kůsová - Z podstaty bytí
Kdy: do 26. června
Kde: Galerie Špejchar v Chomutově
Průřez tvorbou autorky od soch, přes kresby a grafiky, až po malby.

NEJ Chomutovska. Hory doly, region nečekaných možností
Kde: Oblastní muzeum v Chomutově
Kdy: do 31. srpna
Za kolik: Plné vstupné 30 Kč, snížené 15 Kč, rodinné 60 Kč.
Výstavu pořádá DSO Chomutovsko - Dobrovolný svazek obcí Chomutovska, a představuje řadu zcela nových a poutavých informačních panelů, věnovaných jednotlivým obcím našeho regionu a jejich zajímavostem. Výstava je přístupná v otevírací době muzea po vyžádání průvodce muzea na radnici.

Kachle sedmi století
Kdy: do 24. října
Kde: Oblastní muzeum Chomutov
Za kolik: Plné vstupné 30 Kč, snížené 15 Kč, rodinné 60 Kč.
Výstava v budově Oblastního muzea v Chomutově  na náměstí 1. máje představuje kamna stará stovky let,  od gotiky až po 20. století. K zhlédnutí jsou také nejstarší gotické komorové kachle s vyobrazením obrněných jezdců z hradu Kyšperka u Krupky nebo pestře glazované renesanční kachle z hradu Egerberku u Klášterce nad Ohří.

Únik z totality aneb Listopadu 89 na Chomutovsku
Kde: Oblastní muzeum v Chomutově
Kdy: do 30. června
Za kolik: 40 Kč.
Netradiční a jedinečný výstavní formát, realizovaný formou únikové hry, představí nejen atmosféru a emocionální vypětí oněch listopadových dní, ale také připomene život v 80. letech 20. století. Každý návštěvník výstavy má možnost se únikové hry nezúčastnit, v tom případě je na něj připraveno bohaté spektrum informací o tomto tématu. Na výstavě budou prezentovány také archivní chomutovské listopadové fotografie, které budou zveřejněny vůbec poprvé od roku 1989! Řada návštěvníků tak bude mít možnost se na některých fotografiích poznat.

Nepřemožená – Příběhy bezpráví
Kdy: od 5. června do 5. července
Kde: Galerie Kryt Klášterec nad Ohří
Příběh – komiks o životních osudech komunisty popravené Miladě Horákové, který byl poprvé publikován v USA v roce 1951. První české vydání vyšlo v rámci projektu Příběhy bezpráví v červnu 2010 a od tohoto roku je také připraveno jako putovní výstava.

Skupina kadaňských výtvarníků
Kdy: od 4. do 28. června
Kde: Galerie Josefa Lieslera v Kadani
Za kolik: Zdarma.                                                                             
Skupina kadaňských výtvarníků opět vystavuje v prostorách Galerie Josefa Lieslera. Přijďte se podívat na díla Jitky Kůsové, Herberta a Kryštofa Kiszy, Vojtěcha Krause, Karla Pobřísla, Dalibora Vajnara a Františka Vlčka. Výstava bude zahájena 4. června ve 13 hodin, z hygienických důvodů neproběhne tradiční vernisáž.

Lovci lebek
Kdy: od 30. května do 28. září
Kde: Středověká bašta v Kadani
Za kolik: 30 Kč.                                                                                Etnografická výstava představí sbírku předmětů z Nové Guiney, zejména z prostředí kulturní skupiny Asmat, kterou proslavily nádherné dřevořezby, ale také praktikování tzv. lovu hlav a s ním souvisejícím lidojedstvím. Další představenou kulturní skupinou jsou Marind-Animové, kteří rovněž praktikovali lov hlav. Vystaveny budou také jejich zbraně: luky, šípy, oštěpy a nože zhotovené z kostí kasuárů.

Jiří Pinka – Dvě cesty
Kdy: do 25. června
Kde: Galerie pod širým nebem na Studentském náměstí v Kadani
Jiří Pinka se narodil v Roudnici nad Labem a malování se věnoval už od malička. Jeho současné umění se ubírá dvěma cestami, které se tak promítly do názvu výstavy. Jedna z nich je abstraktní, druhá naivní. Obě varianty jsou tvořeny kombinovanou technikou, ve které převládají akrylátové materiály.