Pokáč
Kdy: neděle 5. července od 19:01 hodin
Kde: Františkánské zahrady v Kadani
Za kolik: 160 Kč / POZOR! Vstupenky, které byly k dispozici v předprodeji jsou již vyprodané, rozhodli jsme se proto navýšit kapacitu a přidat do prodeje ještě 50 lístků na stání za cenu 100 Kč. K zakoupení jsou ale pouze osobně v Turistickém informačním centru!
Proč přijít: Pokáč patří mezi nejvýraznější současné české písničkáře. Do povědomí se dostal nejprve jako textař zpěváka Voxela, jemuž napsal dvě alba, texty psal také pro kapelu Mirai nebo Jakuba Děkana. Pak se ale rozhodl prorazit se svou tvorbou sám a od roku 2007 ho můžeme vídat jako vousatého kluka s kytarou nebo ukulelem, který často s nadsázkou a ironií tematizuje zážitky z každodenního života. Přijďte si poslechnout do Františkánských zahrad naživo hity jako Vymlácený entry, Mám doma kočku nebo Rád chodím na poštu, určitě se v některém z nich také najdete.

Najezte se v Kadani a prohlédněte si zdarma památky
Kdy: od 1. července
Kde: Kadaň
Proč přijít: Jděte kdekoliv v Kadani na oběd, kávu, zmrzlinu nebo cokoli udělá vašim chuťovým buňkám radost. Pečlivě si uschovejte účtenku a poté ji předložte na pokladně některé z kadaňských kulturních památek. Za každých utracených 250 korun získáte jeden vstup zdarma. Akce se vztahuje na vstupy do Františkánského kláštera, na Kadaňský hrad, radniční věž, Mikulovickou bránu i na středověkou baštu.

NEJ Chmutovska. "Hory doly" region nečekaných možností
Kdy: do 31. srpna
Kde: Oblastní muzeum v Chomutově
Za kolik: Plné vstupné 30 Kč, snížené 15 Kč, rodinné 60 Kč.
Proč přijít: Výstavu pořádá DSO Chomutovsko - Dobrovolný svazek obcí Chomutovska, a představuje řadu zcela nových a poutavých informačních panelů, věnovaných jednotlivým obcím našeho regionu a jejich zajímavostem. Výstava je přístupná v otevírací době muzea po vyžádání průvodce muzea na radnici.

Kachle sedmi století
Kdy: do 24. října
Kde: Oblastní muzeum v Chomutově
Za kolik: Plné vstupné 30 Kč, snížené 15 Kč, rodinné 60 Kč
Proč přijít: Výstava v budově Oblastního muzea v Chomutově  na náměstí 1. máje představuje kamna stará stovky let,  od gotiky až po 20. století. K zhlédnutí jsou také nejstarší gotické komorové kachle s vyobrazením obrněných jezdců z hradu Kyšperka u Krupky nebo pestře glazované renesanční kachle z hradu Egerberku u Klášterce nad Ohří.

S koronavirem v zádech… Benátky 2020
Kdy: do 21. srpna
Kde: Galerie Lurago
Proč přijít: Výstava fotografií z letošního karnevalu v Benátkách. Vystavují Libor Zavoral, Roman Dušek, Bořek Zasadil a Miroslav Rada. Vernisáž výstavy proběhla 2. července od 17 hodin.

Nepřemožená – příběhy bezpráví
Kdy: do 5. července
Kde: Galerie Kryt Klášterec nad Ohří
Proč přijít: Příběh – komiks o životních osudech Milady Horákové, který byl poprvé publikován v USA v roce 1951. První české vydání vyšlo v rámci projektu Příběhy bezpráví v červnu 2010 a od tohoto roku je také připraveno jako putovní výstava.

Lovci lebek
Kdy: do 28. září
Kde: Středověká bašta v Kadani
Za kolik: 30 Kč
Proč přijít: Etnografická výstava představí sbírku předmětů z Nové Guiney, zejména z prostředí kulturní skupiny Asmat, kterou proslavily nádherné dřevořezby, ale také praktikování tzv. lovu hlav a s ním souvisejícím lidojedstvím. Další představenou kulturní skupinou jsou Marind-Animové, kteří rovněž praktikovali lov hlav. Vystaveny budou také jejich zbraně: luky, šípy, oštěpy a nože zhotovené z kostí kasuárů.

Hans Kudlich
Kdy: do 28. září
Kde: Muzeum – Kadaňský hrad
Za kolik: 30 Kč
Proč přijít:  Hans Kudlich byl účastník revolučních událostí v letech 1848-49, poslanec rakouského říšského sněmu, který zasedal ve Vídni a v Kroměříži a předkladatel zákona o zrušení roboty, je považován za osvoboditele selského lidu od roboty. Kvůli svým revolučním aktivitám byl v rakouském mocnářství, ale též v sousedním Německu, odsouzen k trestu smrti, a proto musel přes Švýcarsko emigrovat do USA, kde působil jako lékař s početnou rodinou kolem sebe. Výstava bude zahájena v 15 hodin, zároveň bude možnost komentované prohlídky s jejím kurátorem Jiřím Kopicou.

Eliška Kulíková
Kdy: do 30. srpna
Kde: Galerie pod širým nebem
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Eliška Kulíková se narodila v Mostě, vyrůstala nedaleko Kadaně a studovala v Plzni. Své obrazy vystavuje již pravidelně. Její tvorbu je možné vidět v Praze, Plzni, Jihlavě či Mostě - a nyní také v Kadani. Vedle klasických výstav pořádala také několik livepaintingových akcí a zúčastnila se také několika zajímavých projektů. Kresbě a malbě se věnuje od útlého věku a provází ji celý život. Momentálně pracuje v Městském divadle v Mostě, ale malování se věnuje naplno. Nejčastěji pracuje s akrylem nebo kombinuje tužku s akvarelem. Vernisáž výstavy proběhne 26. června od 10 hodin.

Umělecké Besedy „Ve vzduchu…“
Kdy: od 2. do 26. července
Kde: Galerie Josefa Lieslera
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Zahájení výstavy proběhlo 2. července v 17 hodin. Kurátor Svatopluk Klimeš, k výstavě promluvil Jiří Melich.