Všechny báječný věci
Kdy: pátek 25. září od 19 hodin
Kde: KZ Orfeum Kadaň
Za kolik: 100 Kč
Proč přijít: První one-man show v historii Navenku přenášíme z jeviště přímo mezi Vás - diváky. Vy budete totiž důležitou součástí naší inscenace a společně vytvoříme interaktivní představení, které tak nikdy nebude stejné. Takže i v případě, že jste viděli březnovou premiéru, neváhejte dorazit! Společnými silami převyprávíme 30 let života jednoho kluka. Ten kluk se v 7 letech rozhodne sepsat seznam všech báječných věcí, které na světě jsou. Sepisuje ho pro svou matku, která trpí depresemi a zrovna se pokusila o sebevraždu. A on se rozhodne, že jí připomene, že na světě jsou věci, kvůli kterým stojí za to žít. Zmrzlina. Vyhrát v piškvorkách. Kadeřnice, které Vás poslouchají a ostříhají Vás přesně tak, jak chcete. V psaní seznamu, v němž pokračuje až do dospělosti, se nakonec dostane až k číslu 1 000 000. Tenhle milion báječných věcí ho provází životem, v jehož průběhu je třeba se vyrovnat se strastmi dospívání, první láskou, s dalšími matčinými pokusy a také se svou vlastní depresivní poruchou. A to vše s lehkostí, nadhledem a odzbrojujícím humorem. V České republice měla hra premiéru v říjnu 2017 v Západočeském divadle Cheb. Pokud se nám podařilo dopátrat správně, na poli ochotníků bylo divadlo Navenek první, které tuto hru představilo ve svém repertoáru. V hlavní roli se v režii Terezy Gvoždiákové představí Pavel Volf. Vstupenky jsou v prodeji v Trafice U Kašounů. V platnosti zůstávají i vstupenky na dubnové představení, které bylo zrušeno.

Pojďte s námi do přírody
Kdy: pátek 25. září od 17 hodin
Kde: Hora Sv. Šebestiána - náves
Proč přijít: Pojďte s námi do přírody aneb za jeleny na Šebík. Přijďte si společně s námi poslechnout jelení říje. Sraz bude v 17 hodin na návsi v Hoře Svatého Šebestiána. Nutností je pohodlná obuv, teplé oblečení a baterka. Počet účastníků je omezen, na exkurzi je nutné se přihlásit: Č. Ondráček: 775 871 638, email: ondracek@muzeumchomutov.cz Akce je pořádána ve spolupráci s Městskými lesy Chomutov.

Kalecké houbobraní
Kdy: sobota 26. září od 13 hodin
Kde: obecní sál v Kalku
Proč přijít: V Kalku v Krušných horách se v sobotu 26. září koná tradiční výstava čerstvě sebraných hub z okolí Kalecka. Prohlédnout si můžet též fotografie hub z objektivu Miroslava Novosada. Program začíná v obecním sále ve 13,00 hodin. Hlavním bodem programu bude povídání o vitálních houbách – pokladu z přírody, jehož hodnotu znají asijské a domorodé národy a jsou součástí tradičních léčebných systémů, jakým je i čínská, domorodá indiánská či ruská medicína. Přednášejícím je Milan Schirlo. Součástí programu je opět také oblíbená soutěž v poznávání hub a ochutnávka houbových jídel.

Míša Růžičková – cestujeme za zvířátky
Kdy: neděle 27. září od 10 hodin
Kde: Městské divadlo, Chomutov
Proč přijít: Divadelní představení pro děti.

Den věží a rozhleden
Kdy: pondělí 28. září od 10 hodin
Kde: Městské muzeum v Kadani
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: I letos budete mít možnost vystoupat do výšin a prohlédnout si Kadaň z výšky! Již tradičně ve svátek sv. Václava nás opět čeká den kadaňských věží a rozhleden. Od 10 do 17 hodin budou probíhat komentované prohlídky radniční věže a Mikulovické brány, v kapli naší bílé radniční dominantě pak budou od 15 do 17 vystaveny také relikvie sv. Václava, které zde byly nalezeny. Těšit se můžete také na oblíbený noční výstup na radnici od 20 do 22 hodin, kdy budete mít možnost vidět noční Kadaň z ptačí perspektivy.

Farmářské trhy 2020
Kdy: 26. září od 8 do 12 hodin
Kde: Nám. Dr. E. Beneše Jirkov
Proč přijít: Možnost zakoupit si produkty regionálních výárobců a farmářů.

Tajemství klášterecké minulosti
Kdy: pátek 25. září od 20 hodin
Kde: Zámek a staré město Klášterec nad Ohří
Za kolik: 50 Kč
Proč přijít: V areálu kláštereckého zámku i v ulicích starého města se uskuteční již tradiční a oblíbená procházka historií města pod názvem Tajemství klášterecké minulosti. Vyprávění o záhadách, legendách a tajemných příbězích našeho města v podání DS Klas. Počet míst omezen. Nutná rezervace na 474 375 436.

Bodyforming
Kdy: pondělí 28. září od 18:30 hodin
Kde: Radka Kadaň
Za kolik: 50 Kč
Proč přijít: Bodyformig je cvičení při hudbě, které se zaměřuje na formování a zpevňování celé postavy, zvláště problémových partií. Jedná se o kombinaci posilování a aerobiku, kdy se využívá váha vlastního těla. Cvičení lze zpestřit použitím činek, balónů, nebo jiného náčiní. S sebou Vám stačí pohodlné oblečení a obuv do tělocvičny. Každý návštěvník musí být členem organizace RADKA a registrován v systému webooker. Registraci je možné provést on-line (případně je možné domluvit si registraci v Mateřském centru). Registrace je zpoplatněna ve výši 50 Kč na daný kalendářní rok.

Jóga s Janou
Kdy: pátek 25. září od 9 hodin
Kde: Radka Kadaň
Za kolik: 50 Kč
Proč přijít: Dopolední jóga pro veřejnost s Janou. Možnost zajištění placené služby - hlídání dětí - dle platného ceníku Mateřského centra. Doporučujeme registraci, kapacita je omezená.

Cvičení pro těhotné
Kdy: pátek 25. září od 15 hodin
Kde: Radka Kadaň
Za kolik: Vhodná pohybová aktivita pro těhotné v jakékoliv fázi těhotenství, jelikož probíhá v malé skupině s individuálním vedením. Ve cvičení je možné pokračovat po celé těhotenství a udržovat si tak tělesnou kondici. Pravidelně procvičujeme rizikové partie. K posílení psychické pohody využíváme relaxaci s vhodným hudebním doprovodem. Při aktivitě se navíc budoucí maminky seznámí s dalšími ženami ve stejné situaci a mohou společně řešit své radosti i starosti.

Závod do vrchu Měděnec
Kdy: neděle 27. září od 11 hodin
Kde: Stadion v Klášterci nad Ohří
Za kolik: 70 Kč
Proč přijít: Zveme všechny příznivce cyklistiky na cyklistický závod "O věnec buřtů", který se jezdí již od roku 1953. Závod je považován za neformální ukončení cyklistické sezóny s tradičním opékáním buřtů na chatě Horské služby na Alšovce. Start 67. ročníku legendárního zavíráku sezony, který se pojede na tradiční trati, je v ul. Petlerská (u stadionu).