Kdy: v neděli 6. září od 10 hodin
Kde: Kamencové jezero v Chomutově

 „Všechny sportovní aktivity znovu na jednom místě a v jeden den. Rodiče uspoří čas a nemusí objíždět různé sportovní kluby a jejich náborové dny. Areál Kamencového jezera se nám loni osvědčil jako ideální místo, proto festival zakotví právě tady. Letos s řadou novinek jako je U-rampa a BMX show nebo lezecká stěna,“ přiblížil náměstek primátora David Dinda a dodal, že doufá i v přízeň počasí.

Festival sportu nabídne dětem téměř tři desítky sportovních aktivit, které si budou moci vyzkoušet. Jejich rodiče se zároveň získají důležité informace o členství v jednotlivých oddílech. „Cílem bylo vytvořit velký náborový den, kde děti dostanou možnost vyzkoušet si maximum sportovních odvětví. Následně se mohou rozhodnout, který sport je nejvíce zaujal, a chtěly by se mu věnovat. Tím ušetříme mnoho času a úsilí především rodičům, protože ne vždy je v jejich silách obejít se svými ratolestmi všechny kroužky ve městě, a tak dítě často ani nedostane příležitost zjistit, zda by ho daná činnost bavila,“ doplnil Dinda.

Chomutovský festival sportu atraktivní nejen pro návštěvníky a zájemce o sportování, ale také pro samotné sportovní kluby, které mají jedinečnou možnost prezentovat svůj sport velkému množství lidí. Své zastoupení budou mít na Kamencovém jezeře míčové, vodní, bojové ale i jiné sporty, jako je například šerm. Nově bude doprovodný program obohacen o exhibici mistra České republiky Jana Jílka JF show ve Freestyle BMX. Návštěvníci budou moci vyzkoušet také obří lezeckou stěnu a děti si zařádí na skákacích atrakcích. Nebude chybět ani moderátor akce Petr Říbal a DJ Lukáš Budai.

Program začíná v neděli 6. září od 10 hodin u velkého mola v areálu Kamencového jezera. Vstup na akci z ulice Přemyslova zdarma.