Kdy: když to sněhové podmínky dovolí
Kde: Chomutov, Výsluní, Hora Světého Šebestiána, Boleboř, Mezihoří

Již delší dobu upravuje stopy město Chomutov v Bezručově údolí. „Zhruba osmnácti kilometrovou trasu až na Třetí mlýn v podobě dvou běžkařských stop vedoucích nahoru a dolů upravujeme strojově již čtvrtým rokem. Díky tomu může být nejhlubší údolí Krušných hor naplno využíváno i v zimním období,“ řekl primátor Chomutova Marek Hrabáč. Po levé straně na začátku stezky si na své přijdou také sáňkaři a pro pěší turistiku je k dispozici stezka po modré. Bezručovo údolí bylo naposledy protaženo v pondělí, další trasy pracovníci Technických služeb Chomutov upravili ve Výsluní, Hoře Svatého Šebestiána a Boleboři.

Pokud se chystáte mimo město, podmínky jsou ideální, v Krušných horách je třeba počítat s velkým mrazem. Na Mezihoří a v okolí Mezihořského vršku na Chomutovsku je upraveno 14 km tras. Trasy začínají na horní stanici malého vleku, poblíž parkoviště u sjezdovek.

Na Lesné je upraven asi desetikilometrový úsek na Lesenské pláni, parkoviště jsou přístupná a okénko v restauraci otevřené. Na Lesné navíc nabízí návštěvníkům novinku - upravenou ledovou plochu. Je přístupná po předchozí dohodě v Infocentru.