„Sice mi zbývalo do termínu ještě deset dní, malému se ale zachtělo na svět dřív. Nicméně mi to nevadilo, protože mě doktoři strašili, že vzhledem k mé kondici můžu přenášet, a to jsem nechtěla. Malý se narodil přirozenou cestou v pondělí 20. června, měřil 48 centimetrů a vážil 3280 gramů a já s velkým vděkem a pokorou hlásím, že už jsme kompletní,“ svěřila se nám Markéta. 

Michal Viewegh
Michal Viewegh: Kdybych měl ještě nějaký velký sen, už bych se rouhal

Těhotenství tajila až do konce sedmého měsíce, kdy už byla velká pravděpodobnost, že miminko v pořádku donosí. „I tak jsem se až do posledního okamžiku bála, aby bylo zdravé. Proto jsem si k němu raději nedělala velkou vazbu, ani jsem nechtěla vědět pohlaví. Dokonce i jméno dostal až dva dny po narození, nemohli jsme se s manželem shodnout,“ říká se smíchem novopečená maminka. 

Nakonec dostal jméno Max. „Pro holčičku jsme měli Nellinka, pro chlapečka pak ještě Dominik, toho chtěl manžel,“ prozradila.   

Mateřskou dovolenou neplánuje

S chlapečkem už je doma, kde ho mezi sebe hned přivítali starší sourozenci – osmiletý Nicolas a pětiletá Victorie. Z bratříčka mají velkou radost. „Tímto bych ještě jednou moc ráda poděkovala za péči všem sestřičkám v pražské podolské porodnici a také těm, co mi drželi palce a povzbuzovali mě."

Bára Štěpánová se objevuje na prknech Divadla Ungelt
Herečka Bára Štěpánová: Role mi nikdo nenabízí

Klasickou mateřskou dovolenou Markéta neplánuje. Už 10. července bude hrát v Klatovech, kde vystupuje se svým triem INFLAGRANTI společně s Josefem Vojtkem. V koncertování pak plánuje pokračovat celé léto.