Vrátila jste se nejen do seriálu Zoo, ale aktuálně zkoušíte i v Hudebním divadle Karlín muzikál Bodyguard. Jak to vše zvládáte s mateřskými povinnostmi?
Každé ráno a večer se hodně modlím a prosím o energii, kterou občas mám a občas nemám. Zní to tak, že je toho strašně moc, ale nemám toho zase tolik. Mám všechno hezky rozházené. Zkouším třeba tři hodiny v divadle, potom přejedu na jiné místo, a pak mám zase čtyři dny jen s dětmi… Většinu věcí stíhám, když je Nathánek ve školce a Tristánek s tatínkem. Naštěstí má kromě mě ještě jednoho rodiče. (smích)

Eva Burešová
Už byla chvíle, kdy se mi při natáčení zvedal žaludek, říká Eva Burešová

Berete si Tristana i do divadla?
Byl s námi, když jsme měli korepetice a také na první čtené zkoušce, což bylo zábavné. Nathan byl v divadle před pár dny a já na něj byla tak pyšná! Je slušnej a hezky vychovanej. Seděl, poslouchal, a když jsme odcházeli, už si zpíval první tóny.

Zpíváte klukům doma?
Zpívám, ale když teď zkoušíme od rána do večera v divadle, snažím se pak vypnout a v autě poslouchám podcasty o lektvarech a bylinkách. Hudbu úplně vypouštím. Jinak máme doma gramofon, spoustu desek, takže pořád něco posloucháme.

The Bodyguard - připravovaný muzikál se představuje

Zdroj: Youtube

Zkoušení muzikálu je nejen pěvecky, ale i fyzicky náročné. Cvičíte?
Studovala jsem obor muzikál, základy mám. Problém je, že jsem nedlouho po porodu a svaly nefungují úplně, jak fungovaly před ním. Mám ještě místa, u kterých se snažím přijít na to, jak je udělat lépe. Ale jo! Trénuju i tak, že běhám a do toho si zpívám. Je to super zábavné.

Bojíte se, že lidé budou muzikál srovnávat s filmem?
Nebojím, ale pokud k tomu dojde, bude mě to mrzet. Muzikál není o Whitney Houston, je o zpěvačce, kterou hraje.

Kolikrát jste vůbec viděla film Osobní strážce?
Milionkrát. (smích) A hlavně teď v tomto období se na něj dívám poměrně často. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 

Máte v představení nějakou oblíbenou scénu, na kterou se na jevišti pokaždé těšíte?
Nedávno jsem nad tím zrovna přemýšlela, ale já ty scény miluju všechny. Ta Whitney má ve filmu takové kouzlo, to tady mít bohužel nebudeme, ale budeme mít jiné kouzlo. (smích)