deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

První uvítání podzimu: I takhle to vypadala v den rovnodennosti. Podívejte se na snímky.
Kauza Čapího hnízda: Soud bude pokračovat v jejím projednávání.
Parlamentní volby v Itálii: Podle průzkumů zvítězil blok pravicových stran. Giorgia Meloniová se zřejmě stane první premiérkou v historii země.
Noční sovy: Lidem, kteří ponocují, hrozí vážné zdravotní problémy. Poslední poprava gilotinou: Život ukončila brutálnímu vrahovi s jednou nohou.
Bude oblačno až zataženo: Později odpoledne až polojasno. Místy déšť nebo přeháňky, večer méně srážek. Max. teploty 13 až 17 °C.
Zákaz dovozu diamantů: Pět zemí EU chce zákaz dovozu diamantů z Ruska, čeká se reakce Belgie.
Supertajfun dorazil k Filipínám: Živel provázel silný vítr, jehož rychlost později klesla zhruba na 175 kilometrů na hodinu.
Útěk před sloužením v armádě: Po vyhlášení mobilizace opustilo Rusko 261 tisíc mužů.
První výhra: Výběr světa vyhrál poprvé v historii tenisového turnaje Laver Cup, rozhodl Tiafoe.
Diskuze o programu: Na povolebním jednání o koalici v Praze se poprvé sešli zástupci vítězné koalice Spolu se STAN. Varování pro Moskvu: USA varovaly Rusko před katastrofou, pokud použije jaderné zbraně. Biřmování s vysokou účastí: Kostel v Mojžíři byl svědkem mimořádných chvil. Proběhlo tam biřmování. Topit grilem se nevyplatilo: Muž v německém Bavorsku si doma topil grilem, otrávil dva členy rodiny. Požár průmyslového areálu: Požár v Brněnských Ivanovicích, část střechy se zřítila do budovy, hasí zvenku.
První prohra v sezoně: Hokejisté Liberce poprvé v sezoně prohráli, Kometa ovládla pod Ještědem nájezdy.
Předvolaní velvyslanci: Írán si předvolal britského a nizozemského velvyslance kvůli „vyzývání k nepokojům“ v persky píšících médiích v Londýně.
Ve volbách kandidovaly i známé tváře: Česká miss, hudební legenda či hvězda Ulice. Ve volbách uspěly i celebrity. Utvoření koalice: Českobudějovická ODS se dohodla na společném postupu s TOP 09 a KDU-ČSL.
Druhý úspěch: Golfistka Spilková ovládla Irish Open a slaví druhý titul na Ladies European Tour.
Srážka vlaku s autem: U Blatné na Strakonicku se srazilo auto s vlakem. Řidič skončil vážně zraněný. Výpadek elektrické energie: V Praze 2, 4 a 10 jsou lidé bez elektřiny. Hasiči musí vyprošťovat osoby z výtahů.
Demonstrace kvůli plynovodu: Několik tisíc lidí demonstrovalo v Německu za otevření plynovodu Nord Stream.
Potíže s rolbou: Extraligový zápas hokejistů Karlových Varů a Olomouce byl odložen.
Nemají mít strach: Britská premiérka Trussová vyzvala spojence, aby se nenechali zastrašit ruským řinčením zbraněmi.