deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Nov pákistánský premiér se ujal úřadu: V neděli Šáhbáze Šarífa zvolil parlament, funkci už jednu zastával. Země zažila volby plné kontroverzí.
Vyšetřování vlakového neštěstí v Indii: Úřady uvedly, že strojvůdci před srážkou, která loni v říjnu zabila 14 lidí, sledovali na mobilu kriket. Oba zahynuli.
Egypt chystá privatizaci letišť: Vláda vypíše mezinárodní tendr na jejich správu a provoz, včetně toho v Káhiře.
Chat-GPT má nového rivala: Společnost Anthropic, založená bývalým pracovníkem OpenAI, oznámila nové nové moduly Claude 3 Opus, Sonnet and Haiku.
Evropská komise přezkoumá německé poplatky za plyn: Na podnět České republiky se bude zabývat platbami za tranzit, oznámil po jednání v Bruselu ministr Síkela.
Námořní hlidka zajistila drogy za 280 milionů USD: Britská loď americké letadlo stíhaly u Panenských ostrovů člun pašeráků. Celníci našli skoro 3 tuny kokainu.
Hvězda amerického fotbalu ukončila kariéru: Po třinácti sezonách v NFL oznámil odchod Jason Kelce z klubu Philadelphia Eagles.
Izrael stáhl velvyslance z OSN: Návrat ke konzultacím mu nařídil ministr zahraničí. Organizace podle něj neřešila zprávu o sexuálním násilí Hamásu.
Litva podpoří českou iniciativu: Zapojí se do zprostředkovaného nákupu dělostřelecké munice pro Ukrajinu, oznámila premiérka Šimonytéová.
Zemědělci chystají regionální protesty: Vedle Prahy budou demonstrace a jízdy ve čtvrtek i na dalších místech, uvedli organizátoři, podrobnosti oznámí.
Francie zapsala právo na potrat do ústavy: Obě komory parlamentu odhlasovaly 25. dodatek konstituce republiky, dává ženám "zaručenou svobodu" ohledně těhotenství.
Řecko zaznamenalo nejteplejší zimu: Nejvyšší průměrné teploty od prosince do února byly s 11.3 stupně, 1,8 nad dlouhodobým průměrem.
Brněnský hotel ožil Plesem v Intru: Tradiční společenskou událost ozdobila řada celebrit, Deník byl na místě.
Správci pozůstalosti O'Connorové varovali Trumpa: Vyzvali kampaň exprezidenta, aby na mítincích nehráli hudbu zesnulé irské hudebnice. Politika dříve tvrdě odsuzovala.
Rezignoval náměstek ministra spravedlnosti: Antonín Stanislav rozhodnutí zdůvodnil údajným mediálním tlakem v několika kauzách, jimž čelil.
Pád stoupl o dva metry za 24 hodin: Prudký růst hladiny nejdelší řeky u Turína na severu země způsobily prudké deště, rekordní je i hladina jezera Garda.
Jacka Teixeira poslal soud na 16 let do vězení: Příslušník Národní letecké gardy se přiznal ke krádeži a zveřejnění tajných dokumentů Pentagonu.
Scholz odmítl návrat k jaderným elektrárnám: Německý kancléř argumentoval vysokou cenou a dlouhou dobou stavby nových bloků.
Trumpův exmanažer přiznal křivou přísahu: Někdejší finanční šéf organizace exprezidenta doznal, že lhal ve výpovědi v civilním řízení v New Yorku.
Netanjahu je doma s chřipkou: Izraelský premiér zrušil svůj dnešní program, nemocní jsou tento týden i další lidé z jeho úřadu, uvedl vládní činitel.
Ministr Výborný odmítl další ústupky: K protestům zemědělských organizací řekl, že bude dál jednat, respektuje právo protestovat, ultimáta nepřijímá.
V Mikulově poroste nejstarší réva: Štěp 460 let staré odrůdy přivezený ze slovinského Mariboru se bude od jara pnout po zdi tamního zámku. Farma na Jihlavsku čelí podezření z týrání zvířat: Trestní oznámení kvůli podmínkám v chovu v Krasonicích chystají po kontrole na místě veterináři. Žena zemřela po srážce s tramvají: Chodkyni odhozenou nárazem přejelo v Plzeňské ulici v Praze auto, řidič ujel, pátrá po něm policie.
Albánie otevřela novou leteckou základnu NATO: Vznikla modernizaci báze z padesátých let 20. století. Bude sloužit Alianci v době zvýšené hrozby ze strany Ruska.