Požár zasáhl v noci na 21. prosince rodinný dům v chomutovské Sokolské ulici. Plameny zachvátily přízemí a první patro. Hasiči z domu evakuovali tři lidi, manželský pár a starší příbuznou. Protože se nadýchali kouře, záchranáři je převezli do nemocnice. Požár se podařilo zlikvidovat po třech hodinách v pět ráno. Dům je neobyvatelný, pomoc postiženým přislíbilo město.

Chyba při topení

Dům v Sokolské ulici, kde hořelo.„Předběžný odhad škod zejména na zařízení a vybavení domu i vlivem silného zakouření přesáhl milion korun. Příčinou vzniku ohně je nedbalost při manipulaci s krbovými kamny," upřesnil mluvčí ústeckých krajských hasičů Likáš Marvan.

Po ošetření a lékařské prohlídce, která nepotvrdila žádnou závažnou újmu, byli postižení z nemocnice propuštěni.

Děti nebyly doma

Dům obývaly i dospělé děti manželského páru, v době požáru se doma nezdržovaly. Starší žena využila nabídky azylu u sousedů, zbylí členové rodiny bydlí dočasně u příbuzných. Rodina už se obrátila s prosbou o pomoc na sociální odbor magistrátu.

Pomohla sociálka, byt bude záhy

Sociální pracovnice podle mluvčí magistrátu Šárky Schönové vyřídily členům požárem postižené rodiny dávky na úřadu práce, pomohly také s vyřízením nových dokladů. Následovala také nabídka nového bydlení. „Společnost Chomutovská bytová poskytne rodině v co nejkratším možném termínu do pronájmu sociální byt," doplnil náměstek primátora Martin Klouda.