Je půl hodiny po půlnoci a do Loučné pod Klínovcem vyjíždějí hasiči z Německa. Ze střechy tamního hotelu Slovanka totiž šlehají plameny. Přivoláno je dalších pět hasičských jednotek, ale ani ty už nedokáží budovu hotelu zachránit. Tu v noci na úterý doslova spolykal požár.

V ranních hodinách už je jasné, že z hotelu téměř nic nezbylo. Dům vyhořel do základů, zůstalo jen obvodové zdivo. „Mám jediné vysvětlení. Někdo to musel podpálit. V hotelu byl vypnutý proud a vůbec vše, co by mohlo oheň způsobit," říká s jistým naštváním a smutkem v hlase majitel budovy Jiří Šlehofer.

První informace o požáru měli podle všeho hasiči z Německa. „Požár byl nahlášený přes německé středisko zřejmě od německé obyvatelky," informoval Rudolf Windisch, velitel Sboru dobrovolných hasičů v Kovářské, kteří při požáru rovněž zasahovali. Do Loučné vyjížděli krátce po půlnoci také jednotky profesionálních hasičů z Chomutova a Klášterce nad Ohří a dobrovolníci z Vejprt a Božího Daru. „Při příjezdu hasičů na místo hořela střecha hotelu, která se posléze propadla," informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Zhruba po dvou hodinách pak hasiči požár lokalizovali.

Hasiči byli na místě celý den

HORSKOU CHATU SLOVANKA se v noci z pondělí na úterý snažilo zachránit šest hasičských jednotek.Práce hasičů tím ale neskončila. Ještě v deset hodin dopoledne probíhaly zajišťovací práce. Hasiči odklízeli plechy a další části budovy, které by mohly spadnout. „Vyšetřovatelé nyní musí místo požáru prohlédnout. Čekají ale ještě na psy. Ti zkontrolují, zda na místě není člověk, mohou odhalit případný urychlovač a případné stopy kolem objektu," informoval Chomutovský deník Rudolf Windisch okolo desáté hodiny dopolední.

Ještě v odpoledních hodinách ale byli hasiči na místě. Zda má požár někdo na svědomí nebo šlo jen o nešťastnou náhodu zatím vyšetřovatelé neprozradili. Policii však nabídlo pomocnou ruku i město. „Budova hotelu se nachází hned vedle úřadu, na kterém jsou kamery. Pokud si policisté vyžádají záznamy, určitě jim je předáme," informovala starostka Jana Müllerová.
Hotel Slovanka měl být v době požáru prázdný. Provoz v něm byl ukončen již na přelomu roku 2011 a 2012. „Všechny vchody byly zamčené a ve spodním patře byla zamřížovaná okna," upřesnil majitel.