V sobotu večer vybuchla půda domu a celý dům začal hořet. „Byla to hrozná rána, hned začaly šlehat vysoké plameny,“ potvrzují svědci z okolí.

Hned po požáru se spekulovalo, že ve zchátralém domě se dělo něco nekalého. Policisté ještě večer zatkli a odvezli obyvatele domu. „Viděl jsem policajty, jak vynáší demižony a balíčky,“ podotýká jeden ze svědků. Je stoprocentně přesvědčen, že šlo o pervitin. Viděl také, že policisté naložili květináče s marihuanou.

Policisté objevili „nádobíčko“

Podezření na nelegální výrobnu drog potvrzuje i mluvčí policie Marie Pivková. „Byly zajištěny předměty, které se používají k výrobě drog. Byli zatčeni tři muži a jedna žena,“ uvádí Pivková.

Ti byli obviněni z držení předmětů na výrobu drog a z obecného ohrožení z nedbalosti. Pokud policejní expertiza prokáže, že zabavené látky byla drogy nebo sloužily k jejich výrobě, obvinění ještě rozšíří.

Podle informací Deníku žila v domě česko–vietnamská rodina, která tam provozovala bazar. Při požáru ale z domu údajně vyšlo vícero lidí. Policejní mluvčí pouze uvedla, že mezi zatčenými byli cizinci.

Jak tvrdí okolní obyvatelé, dům dlouhá léta chátrá, poté co byl jeho původní majitel poslán do konkurzu. Bydleli v něm různí lidé, i když objekt má sloužit jako nebytový prostor. Za tu dobu se z domu stal jakýsi sklad odpadů, na jeho dvoře se povalují sudy s chemikáliemi, vraky aut a další nepořádek.

Dům je stále součástí konkurzní podstaty. Některé jeho části ale už tamější nájemníci rozebrali.

Hořet začalo vzadu

Podle hasičů začalo v sobotu hořet v v jednom z přístavků za domem, odkud se oheň rozšířil na celý dům. „Jednou z vyšetřovacích verzí je, že obyvatelé v přístavku vařilo žrádlo pro psy a od toho vznikl požár,“ popisuje policejní mluvčí Pivková.

Svědkové, kteří požár viděli, si ale myslí, že jako první vybouchla půda. „To byla rána, že se třásla okna, všude lítaly plechy ze střechy“.

Policie odhaduje škodu na 2,8 milionu korun, hasiči likvidovali požár zhruba hodinu. Nikdo nebyl raněn, ani nezačal hořet žádný z domů v okolí.