Všechny velké zpravodajské servery vychází z agenturních zpráv, především od agentury Reuters. Shrnují počty obětí i zranění. BBC přibližuje zahraničním čtenářů, kde se nachází Vejprty, které podle serveru britského veřejnoprávního mediálního domu leží 60 mil severozápadně od Prahy na hranicích s Německem. NT pak připomíná i jiné tragické požáry, které se zapsaly do dějin nejen České republiky. Jde především o neštěstí, při kterém před deseti lety uhořelo v Praze devět bezdomovců. Zmiňuje se také o tragickém požáru pražského hotelu Olympik, který nepřežilo pět lidí.

"Je to skutečná tragédie," citují v zahraničí českého premiéra Andreje Babiše, který do Vejprt dorazil během nedělního dopoledne.
Tragédii ve Vejprtech se věnují i zahraniční média.Zdroj: Internet

Reportér Sächsische Zeitung v Praze Han-Jörg Schmidt upozorňuje především na rozsah tragédie. Ve svém článku také píše, že to, že hořelo v domově pro postižené a doba vzniku požáru na konci noci, přispělo k vyššímu počtu obětí. "Postižení lidé, z nichž mnozí žijí v zařízení roky, měli v zakouřeném prostoru jen malou šanci sami uniknout z pekla," píše ve svém článku na webu SZ. O neštěstí informuje také server pro v Česku žijící Němece LandesEcho nebo polské zpravodajské servery.

Na sociálních sítích rezonuje požár prakticky na celém světě. Pod hastagem #vejprty je možné například na Twiitteru najít příspěvky psané anglicky, polsky nebo španělsky. Zpráva o neštěstí ve Vejprtech vyšla dokonce i na srílanském serveru Virakesari.

Tragédii ve Vejprtech se věnují i zahraniční média.Zdroj: Internet

Na veřejných facebookových stránkách Blaulichtreport & Stormchasing, které provozuje reportér a fotograf z 10 kilometrů od Vejprt vzdáleného Annabergu, lidé píší do komentářů pod zprávu o tragédii kondolenční vzkazy pozůstalým. 

„Hodně špatná událost. Příbuzným upřímnou soustrast a hodně sil v této těžké době,“ napsala například Petra Grunwitz.

„Hodně sil do dalších chvil a upřímnou soustrast rodinám a příbuzným,“ komentovala Heike Rehm.

„To, co se stalo, je hodně nepříjemné. Přeji teď všem hodně sil,“ uvedla Doreen Reichel.

O tragickém požáru ve Vejprtech si přečtete zde: