Všechny velké zpravodajské servery vychází z agenturních zpráv, především od agentury Reuters. Shrnují počty obětí i zranění. BBC přibližuje zahraničním čtenářů, kde se nachází Vejprty, které podle serveru britského veřejnoprávního mediálního domu leží 60 mil severozápadně od Prahy na hranicích s Německem. NT pak připomíná i jiné tragické požáry, které se zapsaly do dějin nejen České republiky. Jde především o neštěstí, při kterém před deseti lety uhořelo v Praze devět bezdomovců. Zmiňuje se také o tragickém požáru pražského hotelu Olympik, který nepřežilo pět lidí.

Tragický požár ve Vejprtech na Chomutovsku
Ústecký kraj zasáhly v posledních letech i další tragické požáry

"Je to skutečná tragédie," citují v zahraničí českého premiéra Andreje Babiše, který do Vejprt dorazil během nedělního dopoledne.
Tragédii ve Vejprtech se věnují i zahraniční média.Zdroj: Internet

Reportér Sächsische Zeitung v Praze Han-Jörg Schmidt upozorňuje především na rozsah tragédie. Ve svém článku také píše, že to, že hořelo v domově pro postižené a doba vzniku požáru na konci noci, přispělo k vyššímu počtu obětí. "Postižení lidé, z nichž mnozí žijí v zařízení roky, měli v zakouřeném prostoru jen malou šanci sami uniknout z pekla," píše ve svém článku na webu SZ. O neštěstí informuje také server pro v Česku žijící Němece LandesEcho nebo polské zpravodajské servery.

Měděnec. Místo, kde před třiceti lety uhořelo 26 chovanek ústavu.
26 obětí. Chomutovskem otřásl tragický požár také před 36 lety

Na sociálních sítích rezonuje požár prakticky na celém světě. Pod hastagem #vejprty je možné například na Twiitteru najít příspěvky psané anglicky, polsky nebo španělsky. Zpráva o neštěstí ve Vejprtech vyšla dokonce i na srílanském serveru Virakesari.

Tragédii ve Vejprtech se věnují i zahraniční média.Zdroj: Internet

Na veřejných facebookových stránkách Blaulichtreport & Stormchasing, které provozuje reportér a fotograf z 10 kilometrů od Vejprt vzdáleného Annabergu, lidé píší do komentářů pod zprávu o tragédii kondolenční vzkazy pozůstalým. 

„Hodně špatná událost. Příbuzným upřímnou soustrast a hodně sil v této těžké době,“ napsala například Petra Grunwitz.

„Hodně sil do dalších chvil a upřímnou soustrast rodinám a příbuzným,“ komentovala Heike Rehm.

„To, co se stalo, je hodně nepříjemné. Přeji teď všem hodně sil,“ uvedla Doreen Reichel.

O tragickém požáru ve Vejprtech si přečtete zde:

Tragický požár ve Vejprtech.
Při požáru domova pro postižené zemřelo osm lidí. Místo navštívil Babiš