„Hořely podkrovní kanceláře nad Restaurací Don Diego a hrozilo, že se zřítí strop,“ informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Dole v restauraci v tu chvíli naštěstí neseděli žádní hosté, protože je neděle zavíracím dnem. K požáru vyjelo pět jednotek z řad dobrovolníků i profesionálů. „Požár lokalizovali v 16:40 hodin a definitivně ho zlikvidovali v půl osmé. V průběhu zásahu rozebrali stropní podhled a izolaci,“ upřesnil Marvan.

Vyšetřovatelé zatím nemají jistotu, co požár mohlo způsobit. Škody, které napáchal, se předběžně odhadují na dva milióny korun.
Dům s proděravělou střechou je obehnaný policejními páskami, aby nikdo nevstupoval dovnitř. Bezprostřední nebezpečí kolemjdoucím nehrozí. Okna v patře, kde je restaurace, byla po celý den otevřená dokořán, aby se prostory odvětraly.

„Požár je sice nepoškodil, ale voda z hasebního zásahu ano, takže musíme vyvětrat, uklidit a vymalovat,“ uvedl provozovatel František Šultys. „Pokud se nepropadne střecha, mohli bychom otevřít za týden. Snad se hosté přijdou podívat, jak to bude nově vypadat,“ zadoufal.

Dům s podkrovními kancelářemi je v majetku Pavla Dyršmída. Restaurace je tam pouze v pronájmu.