Volání z tísňové linky přijali hasiči v neděli v půl šesté odpoledne. Vzplál kovový přístřešek s uskladněným krmivem. Přístřešek není v samotném zooparku, kde jsou i výběhy se zvířaty, ale při Šichtově dolu, v blízkosti skanzenu Stará Ves.

Hasili ještě v pondělí ráno

K požáru vyjelo pět hasičských jednotek, které krotily živel na ploše 25 krát 10 metrů. „Hasiči nasadili vodní proudy a soustředili se na ochranu vedle stojící budovy," uvedl mluvčí hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Podle jeho slov byl požár lokalizován v sedm hodin večer. Hasiči ale zůstali i přes noc, aby monitorovali požářiště a ještě v pondělí ráno na místě dohašovali požár hasiči ze tří jednotek. Doutnající zbytky vyváželi nakladačem o půl kilometru dál na louku a tam je rozhrnovali.

Shořelo krmivo za statisíce

V přístřešku shořelo nejméně dvě stě balíků sena. „Přišli jsme o výrazně velké zásoby krmiva, poškozená je ale také konstrukce a shořela střecha," uvedla ředitelka Podkrušnohorského zooparku Iveta Rabasová. Škoda je předběžně vyčíslena na sedm set tisíc korun.

Pozemek, na kterém stojí sklad krmiva, je oplocený a obehnaný ostnatým drátem. Jak poznamenala ředitelka zooparku, hořelo na straně, která je vzdálená od cyklistické stezky a kudy veřejnost běžně neprochází.

Zapálil je někdo schválně?

K požáru došlo kvůli manipulaci s ohněm, vyloučen není úmysl, ale ani nedbalost. „Vše je předmětem dalšího vyšetřování," uzavřela policejní tisková mluvčí Marie Pivková.

K podobné události došlo v Podkrušnohorském zooparku přibližně před šesti lety. Tehdy se škoda vyšplhala zhruba na milion korun.