Ty bláho, fakt hoří!" – „Tamhle, hele, jak je to černý!" Houf malých žáků ze základní školy v Hornické ulici s očima navrch hlavy a mobily v rukou přihlíželi, jak hasiči zachraňují střechu jejich tělocvičny. Ta začala hořet ve čtvrtek okolo jedné hodiny odpoledne, hasičům se naštěstí podařilo požár zkrotit brzy.

Oheň vzplál někde mezi stropem a plechovou střechou malé tělocvičny, která stojí těsně u školy, v Husově ulici. V tu chvíli byla naštěstí prázdná. Plameny, které vyšlehly ze střešního okna, byly vidět z vrchních pater paneláků v Bezručově ulici. Přivolaní hasiči plameny zkrotili za hodinu, ale jejich zásah na místě trval podstatně déle. Na několika místech střechu rozřezali, aby se dostali k ohniskům požáru, která by mohla znovu vzplát.

Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky, celkem v ulici stálo sedm požárnických aut. Jedna skupina hasičů zasahovala uvnitř tělocvičny v kyslíkových přístrojích, dva na visutém žebříku operovali s hadicí a speciálním nářadím nad střechou. Husova ulice byla kvůli tomu několik hodin pro auta uzavřená.
Co bylo příčinou požáru, budou hasiči a policisté teprve vyšetřovat. „Zřejmě to ale bude závada na elektroinstalaci, protože nic jiného pod střechou nebylo," míní ředitel školy Václav Mach. Veškeré revize prý ale objekt má a jsou v pořádku. „Musíme počkat na šetření hasičů," dodal.

Tělocvičnu škola získala před několika lety, když se rušila zvláštní škola v Husově ulici. „Využíváme ji jako univerzální tělocvičnu vedle naší hlavní, velké tělocvičny," dodal k tomu ředitel školy. Po požáru je tělocvična vyřazená z provozu.