Hasiči vyjížděli k požáru na okraji Klášterce krátce po sedmé hodině, plameny už v té době zachvátily celou budovu. Naštěstí byla prázdná. Šest hasičských jednotek kropilo hořící plochu celou hodinu, navíc musely ochraňovat okolní budovy. Varovali pro jistotu také rozvodné závody, protože nad plameny vedly kabely vysokého napětí.

Okolo půl deváté už měli hasiči plameny pod kontrolou, začali proto rozebírat konstrukce a hledali ještě možná ohniska. S postupující tmou ale začala být práce nebezpečná, jeden hasič se dokonce propadl do sklepa a natrhl si tvář. Proto velitel těsně před půlnocí rozhodl, že se hasiči na místo vrátí až za denního světla. V tu chvíli už nikde nehořelo.

Ráno pak hasiči ještě důkladně prohledali celou plochu, aby nikde nenechali ani žhavý uhlík. V půl osmé mohli místo opustit.

Je možné, že v opuštěné budově přespávali bezdomovaci, kteří také mohli dům zapálit. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana je totiž nejpravděpodobnější příčinou požáru manipulace s otevřeným ohněm. „Jiná verze snad ani nepřichází v úvahu, elektřina tam nevedla a objekt měl být prázdný,“ podotkl k tomu. Případem se tak budou zabývat i policisté.