Střecha dřevěně chaty v Mezihoří u Blatna začala hořet v sobotu dopoledne, krátce před desátou. Na místo vyrazily tři jednotky, které ale měly problém se k ohni dostat. Už takhle je chatová oblast špatně přístupná, na cestě však narazily ještě na další překážku. 

"K chatě byl velmi špatný přístup. Průjezdu bránilo lano lanovky," vysvětlil Lukáš Marvan, krajský mluvčí hasičů. Ti si nakonec poradili a lano nadzvedli tak, aby ho mohly všechna auta podjet. Pří výjezdu k požáru je ale každičká minuta drahá, obzvlášť v obydlené oblasti.

Boj s ohněm pak trval až do dvou hodin odpoledne. Hasiči totiž museli zároveň rozebrat konstrukci střechy, aby někde něco neprohořelo. Příčina a škoda se zatím vyšetřují.

Den předtím chomutovští hasiči a dobrovolníci z Kadaně vyjeli k požáru balíků slámy u Mikulovic. Hořelo dvacet balíků, hasiči nasadili tři vodní proudy a balíky zároveň rozebírali. Po dohodě s majitelem pak zasažené balíky nechaly kontrolovaně dohořet. Škoda byla předběžně odhadnuta na třicet tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla podle Marvana manipulace s otevřeným ohněm.