Rozhodl o tom Městský pražský soud na základě včerejší schůzky věřitelů.


Podle insolvenčního, nyní už konkurzního správce Tomáše Čermína je nyní prioritou, aby věřitelé Karlovarského porcelánu dosáhli svých pohledávek. Majetek podniku se tak musí zpeněžit.


Jednou z variant je prodej celého Karlovarského porcelánu, nebo rozprodávání po částech. „Problém však je, že většina majetku porcelánu je zablokována,“ upřesnil správce Čermín.


Osud podniku tak nyní drží v rukách nejen věřitelský výbor, kde jsou zastoupeny subjekty, kterým Karlovarský porcelán dluží, ale i další věřitelé. „Těmi jsou Severočeská plynárenská a společnost ČEZ Prodej,“ doplnil Čermín. Právě výbor společně s těmito dvěma firmami teď rozhodne, zda bude KP po konkurzu prodán.


„V tuto chvíli nedokáži říci, kdy rozhodnutí padne. V Karlovarském porcelánu začíná 22. prosince měsíční odstávka. Během této doby by se nějaké řešení už ale objevit mohlo,“ uvedl Čermín. S rozhodnutím soudu končí ve vedení společnosti dosavadní ředitel Vlastimil Argman.


Jaký bude osud šesti set zaměstnanců klášterecké porcelánky se teprve uvidí. Už nyní jsou však v těžké krizi, pracují, ale nedostávají peníze.


V příštím týdnu by snad mohli dostat půlku výplat za říjen, o listopadových platech rozhodnuto není. Navíc v prosinci a lednu musí na měsíc na nucenou dovolenou, s platy ve výši šedesáti procent. Zůstává ale otázkou, kdy a zda vůbec peníze za svou práci uvidí.