V běžném výplatním termínu nedostali za svou práci nic, nyní jen polovinu. Někteří už peníze dostali včera, ostatní na ně čekají.


„Je to katastrofa. Co říkaly holky, co peníze dostaly, tak je to i méně, asi osmačtyřicet procent,“ řekla včera pracovnice porcelánky Jiřina Moravcová.

„Co mám na to říct, je to pěkně na prd,“ odpověděla její kolegyně Ivana Staňková, která včera po práci vycházela z brány závodu.


Další doufají, že se situace zlepší.

„Není to příjemné, ale pořád je lepší dostat peníze později, než vůbec. Jsem optimistka, věřím, že zbytek dostaneme co nejdřív,“ myslí si Anna Bláhová. „Jsme rádi, že fabrika jede,“ dodává jiná pracovnice.


Kdy lidé dostanou zbytek výplat, není jasné.

„Je snahou zajistit i zbylé peníze, kdy se tak stane, ale nelze nyní říci,“ uvedl mediální zástupce Karlovarského porcelánu Marek Pražák.


„Další výhled nevíme, dopředu se nic říct nedá. Dne 10. prosince je schůzka věřitelů, potom se bude vědět víc. Výroba zatím běží, zajišťuje se z týdne na týden,“ uvádí insolvenční správce Tomáš Čermín, který kontroluje odchody z účtů.


Výplaty v porcelánce se zpozdily už minulý měsíc, zaměstnanci je dostávali natřikrát, posledních pět procent dostali minulý týden. Mateřská firma dluží bankám a za energie sta miliony korun.