Nepřehledná situace se mění každý den, o osudu podniku se stále vyjednává. Jedinou jistotou je zatím to, že provoz pojede do 6. října.
Dohodli se na tom zástupci Porcely Plus, která Karlovarský porcelán a výrobnu v Klášterci vlastní, a dodavatelé energií ČEZ a RWE.


„Díky vstřícnému postoji společností se podařilo zajistit pokračování dodávek zemního plynu a elektřiny do 6. října. Výroba tak v příštím týdnu bude pokračovat ve všech stěžejních závodech společnosti Karlovarský porcelán,“ uvedl generální ředitel Karlovarského porcelánu Vlastimil Argman.


Obě firmy jsou ochotny dále jednat, záleží však na tom, zda bude porcelánka platit za plyn a elektřinu.


„Dohoda platí zatím na týden. Jsme připraveni na další jednání o prodloužení dodávek, pokud nebude dluh narůstat,“ říká tisková mluvčí ČEZu. Stejné podmínky mají i plynaři z RWE. Jednání o umoření dluhu s Karlovarským porcelánem pokračují.


Majitelé podniku si myslí, že na energie peníze mít budou.

„Cílem je, aby dodávky pokračovaly. Karlovarský porcelán našel mechanismus, jak za dodávky platit a nezvyšovat tak dluh,“ uvedl mediální zástupce firmy Marek Pražák.


Majitel dluží stovky milionů korun


Další osud závodu je stále nejasný. Společnost, pod kterou spadá, dluží jen za elektřinu stamiliony korun. Další závazky má vůči plynařům, kvůli vysokým dluhům u bankovních domů, požádala soud o ochranu před věřiteli.


Ve dvou menších porcelánkách, v Chodově a Lesově, dostali všichni zaměstnanci povinnou týdenní dovolenou.