Většina lidí, kteří si občas zajdou bowling zahrát se na nové centrum těší. „Bowlingů je tady málo a většinou je to všechno zabraný. Je to dobře, že to staví,“ říká Michaela Škutová. I mezi lidmi, kteří bowling běžně nehrají se však najdou příznivci nového centra. „Každé vyžití je dobré a čím je větší výběr, tím líp. Určitě si tam půjdem zahrát,“ říká Martina Korbášová.


Každopádně se najdou i lidé, kteří mají jiný názor. „Nevím jestli je to kloudná věc. Kdyby tam raději postavili nějaké kulturní centrum
. Kouknout se tam ale půjdu,“ říká Martin Farář.


Stavba, která vyrůstá na Březenecké na bývalém fotbalovém hřišti vedle Penny marketu, by měla být hotová do konce srpna. Vnitřní vybavení by mělo být zařízeno do listopadu. „Předběžný termín otevření je tedy letošní listopad,“ informuje zástupce firmy Nikter s.r.o. a zároveň prvoligový hráč bowlingu František Kubík.


V novém centru bude celkem dvanáct profesionálních drah. „Ve chvíli otevření budou mít dráhy nejmodernější technologii, kterou je možné v tuto chvíli na světovém trhu sehnat,“ říká Kubík.


Běžného návštěvníka nejspíš zaujme tišší provoz a rychlejší návrat koulí. Pro rodiny, které se budou chtít jít pobavit společně s dětmi, budou jistě zajímavé automatické mantinely pro děti. „Když přijde na řadu dítě, a objeví se jeho jméno na monitoru, tak automaticky vyjede mantinel, který zabrání tomu, aby koule spadla do žlábku,“ vysvětluje zástupce firmy.


Nové centrum však nebude jen sportovním stánkem, ale i stánkem společenským. Uvnitř budovy bude restaurace s kapacitou okolo osmdesáti lidí. Zajímavostí je také promítací plátno. „To poslouží různým školením, které mohou být zakončeny bowlingovou soutěží či příjemným posezením,“ vysvětluje František Kubík. „Promítací plátno se také využije ke sportovní projekci,“ dodává.


To však není všechno, co nová „hala“ na Březenecké přinese. „Z čelní strany budovy bude venkovní posezení s grilem pro třicet až čtyřicet lidí,“ informuje Kubík. To se však s největší pravděpodobností otevře až v příštím roce, protože venkovní posezení bude v provozu pouze v letních měsících. Maminky s dětmi jistě uvítají, že vedle pergoly bude také trávník s houpačkami.

Kromě restaurace tu bude také bar a internetová kavárna s WIFI připojením. „Budou zde čtyři počítače a možnost připojení k vlastnímu notebooku,“ informoval Kubík.


Nové bowlingové centrum bude mít otevřeno sedm dní v týdnu. Ceny by podle zástupce firmy Nikter s.r.o. měly odpovídat kvalitě drah a měly by být srovnatelné s cenami, které jsou nyní na bowlingu na náměstí 1. máje. Tento bowling se totiž zruší a plynule se přejde právě na Březeneckou.


Z Chomutova pochází dvě družstva, která se stala mistry České republiky mezi amatérskými hráči a plno dalších špičkových hráčů. Asi nejznámější a nejlepší hráč z Chomutova tuto informaci potvrzuje. „Ještě před rokem a půl měl Chomutov několik mistrů republiky. Kdyby tady byla pořádná dráha už před třemi lety, tak si myslím, že by tu mohlo být mnoho reprezentantů,“ říká hráč první ligy a loňský mistr ČR v týmech Alexandr Ladžof. „Momentálně tady není ani jedna kvalitní dráha na trénink a tak musím dojíždět minimálně jednou týdně do větších okolních měst,“ říká smutně Ladžof.


„ I proto to zvětšujeme, aby se tu mohly pořádat soutěže a mohli tu ti hráči trénovat. Nyní musí jezdit trénovat do Mostu, Ústí nebo Litvínova,“ říká František Kubík.


Od podzimu se tak bude v novém centru hrát chomutovský přebor, 1.a 2. liga amatérů (ABL).


„Plánujeme založit bowlingový juniorský klub a dál budeme pokračovat v chomutovské bowlingové lize družstev,“ informuje o sportovních plánech František Kubík.


Chomutovské bowlingové centrum bude největší a nejmodernější v Ústeckém kraji. „Například Ústí nad Labem má dosud největší centrum s deseti drahami,“ srovnává František Kubík.


Momentálně jsou v Chomutově a přilehlém okolí pouze čtyři bowlingy, a to na Kamenné, v Bezručově ulici,v Droužkovicích a na náměstí 1.máje. Herna na náměstí se tedy zruší, ale v Chomutově díky tomu přibyde deset drah. V novém bowlingovém centru si bude moct při turnajích zahrát kolem 150 lidí.