Devatenáctiletý útočník Přichází na střídavé starty z pražského Black Angels. Staněk prozatím sbíral zkušenosti v nejvyšší juniorské lize, kde patřil k lídrům "černých andělů".

V posledním ročníku si připsal 56 kanadských bodů za čtyřiatřicet odehraných utkání. Mladý forvard uspěl na letní zkoušce a stal se tak letošní třetí posilou Chomutova.

„Lukáš nás kontaktoval po skončení minulé sezóny s tím, že by se zde chtěl prosadit do A týmu v první lize. Zpočátku jsem byl k této spolupráci trochu skeptický, nejen kvůli vzdálenosti Praha - Chomutov, ale hlavně proto, že je naším cílem sázet především na vlastní odchovance. Nicméně během zkušebního období z mého pohledu splnil Lukáš vše, co měl, zapadl do kolektivu, ukázal se jako přímočarý hráč s tahem na branku a vidím v něm potenciál dalšího růstu. Věřím, že Lukáš naše předpoklady potvrdí, pomůže svými výkony našemu týmu a my zase pomůžeme jemu v jeho hráčském růstu,“ řekl na adresu nové posily chomutovský kouč Martin Bocian.

OCR Evo (Škoda Octavia Cup RS III).
Poslední srpnový den na autodromu je vyhrazený speciálům OCR

LUKÁŠ STANĚK

Ve své florbalové kariéře Lukáš Staněk působil převážně v Black Angels, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi a patřil k oporám pražského týmu. Po přechodu do seniorského florbalu bude sbírat zkušenosti i v první lize na severu Čech. Do Chomutova přichází formou střídavých startů, kde by měl zalepit díru po odchodech Adama Stibora a Jiřího Šafařovského. Pro mladého forvarda to bude třetí klub, ve kterém se představí. V roce 2015/2016 poprvé změnil dres, když působil ve Spartě Praha.

(flch, vev)