V prvním podniku běžeckého seriálu přišlo sedmdesát zájemců a tak se muselo závodit ve dvou výkonnostních skupinách.
Vlídné počasí přispělo ke zlepšení traťových rekordů v pěti věkových kategoriích.


Závod mužů rozběhl ostrým tempem cyklista Marvan, už po prvním kilometrovém okruhu měl veliký náskok. Rozumněji běžící chomutovský atlet Robert Karlík se v posledním kole dotáhl a rozhodovalo se ve finiši, na který přeci jen Marvan nějaké síly našel a těsně vyhrál.


Další místa obsadili cyklisté, na třetím místě překvapil Martin Rytych, když předběhl v běhu zkušenějšího Ladislava Doležala. Následoval nejlepší ze čtyřicátníků ústecký vytrvalec Vladimír Růžička, první z juniorů (16-19 let) mostecký Jiří Dekastello doběhl až jedenáctý.


Všechny rekordy dne se vysypaly z druhého běhu Čendova lomcováku, bonifikace si připisují vítěz David Hnízdil a nejrychlejší v ženských kategoriích Lucie Svobodová, oba starší žáci z Atletického klubu Most.


Rekordy žen zlepšily Michala Spoustová a nejmladší veteránka Eva Rejmannová. Mladší žactvo končilo už po dvou kolech, v bojovné přetahované získal rekordní čas Jan Kočí z Meziboří.


„Zahájení osmého ročníku kadaňského běhání bylo v krásném počasí velice vydařené. Přestože chybělo poměrně dost stálých účastníků z minulosti, byla účast vysoká, pohyb v přírodě přilákal nové. Cyklisté rozdrtili atlety a určitě je zajímavé také to, že se v průměru běželo velice rychle, desátý čas z loňského roku by stačil pouze na čtyřiadvacáté místo,“ zhodnotil nedělní závod předseda pořádajícího BK Kadaň Čeněk Filingr.


Druhý díl kadaňského Zimního běžeckého poháru je plánován na neděli 8. listopadu a bude to nová devítikilometrová trasa Běhu kolem Bobřáku.