Ženy tak mohou navázat na šnůru semifinálových účastí, přestože si oproti loňskému roku bodově výrazně pohoršily. Úbytek bodů byl způsoben především loňským odchodem Štěpánky Šilhanové do „plaveckého důchodu“. Jinak kompletní ženský tým posbíral celkem 14253 bodů a o více než dva tisíce bodů zvítězil před plavkyněmi z Ústí nad Labem.

Tým v čele se Simonou Baumrtovou dále tvořily Markéta Jenčková, Johana Holá, Eliška Dvořáková, Michaela Malinová, Kamila Slabihoudová a Eliška Doksanská.
Pro muže, přestože teoretická naděje na postup stále žije, se šance navázat na předchozí účasti v semifinále rozplynuly pár dní před závody, když onemocněly dvě největší mužské opory a to semifinalista prosincového mistrovství Evropy Tomáš Franta a mnohonásobný medailista z dorosteneckého MČR Jakub Štemberk. Někteří plavci proto museli plavat i disciplíny, které jim nejsou vůbec vlastní. Celkově skončili na druhém místě se ziskem 14006 bodů a výraznou ztrátou na vítězné Ústí nad Labem.

Mužský tým složili Jaroslav Jezbera ml., Ondřej Baumrt, František Štemberk, Jakub Volf, Josef Štemberk, Filip Jezbera a Karel Kaška.
Případné semifinále poplavou chomutovští plavci a plavkyně na začátku března v pražském Podolí.