Proti aktuálně čtvrtému týmu tabulky Mattoni NBL týmu, který v posledních třech sezónách vybojoval finálovou účast v play off, nastoupí Levharti k prvnímu domácímu utkání v roce 2013.

Orly z Prostějova zdobí výborná obrana s agresivním doskakováním jak pod vlastním tak pod soupeřovým košem. Jejich ofenzivní síla klesla odchodem nejlepšího střelce a nejužitečnějšího hráče Austina Dufaulta do Ostravy. O to více lze u hráčů Prostějova očekávat důraz na obranu, z které vycházejí svěřenci trenéra Cholevy do drtivých rychlých protiútoků.

Již v loňské sezóně musel Prostějov sáhnout k úsporným opatřením a to se výrazně projevilo i na kádru týmu. Přesto zůstali někteří hráči klubu věrni a tým si udržuje stále postavení v horní polovině tabulky.

Prostějov totiž svou sílu stále má: Slezák, Bohačík, Venta, Pandula, Prášil, Marko, reprezentant Švrdlík nebo absolvent španělské basketbalové akademie Kohout jsou jména basketbalistů, kteří rozhodně přes noc hrát basketbal nezapomněli.

Chomutovští Levharti jsou ještě ve složitější situaci než Orli z Prostějova. Kapitán týmu Pavel Staněk po vysokých horečkách zatím absolvoval jenom jeden lehký střelecký trénink. Otázník visí nad Adamem Žampachem, kterého taky skolila viróza a o jeho startu se rozhodne až v den zápasu. Určitě nenastoupí Zdeněk Hanzlík, který se zranil na tréninku, má ruku v sádře a je minimálně na čtyři týdny mimo hru. A ve hvězdách je i start Glovera, který si rovněž na tréninku přivodil lehčí výron kotníku.

Trenér domácích Tomáš Eisner nastalou situaci komentuje: „Nejsme v jednoduché situaci, viróza a zranění nám zdecimovaly tým. Měli jsme problémy už i na trénincích a Prostějov svou sílu stále má, neustále se drží v horní polovině tabulky."

Tíhu utkání tedy ponese hlavně trio Bosák Fields Pecka, prezentovat se před vlastními fanoušky dostanou ve výrazně větším rozsahu i mladí hráči jako Honomichl, Bašta nebo Halada.

Prostějov ve svém posledním utkání, kdy hostil doma již bez střelce Američana Dufaulta Svitavy, dokázal zvítězit 99:95.

Levharti naopak neuspěli na půdě Pardubic, kde prohráli vysoko 113:82. Jak se poperou Levharti s nemocemi a zraněními a jestli dokážou roztrhat prostějovské Orly, máte možnost vidět v sobotu v Chomutově od 17:00 hodin v Městské sportovní hale.