Lovosice – Fbc 98
Oba soupeře dělily před utkáním v tabulce pouze dva body a očekával se tedy velmi tuhý boj. Na první branku nechtěl domácí tým dlouho čekat a už po patnácti vteřinách hry musel chomutovský Vlček lovit míček ze své sítě. Hosty ale gól nezpomalil, právě naopak. Skóre nejprve otočil dvěma zásahy Daniel Fokt a ve 21. minutě po trefách Marka Borovičky a Filipa Nového vedl Chomutov již 1:4.

Domácí ale postupně dotahovali a v závěru utkání za stavu 4:5 pro hosty přišla pohroma. Dvojnásobnou přesilovku vystupňovaly Lovosice o power – play a v šesti proti třem dokázali vyrovnat, vítěznou trefu pak přidali pár vteřin před závěrečnou sirénou.

„V Lovosicích jsme odehráli výborný zápas, domácí jsme přehrávali. Ještě minutu a půl před koncem jsme vedli 5:4, ale soupeř poté v přesilovce 6 na 3 vyrovnal a 21 vteřin před koncem rozhodl o svém vítězství,“ komentoval utkání chomutovský trenér Martin Bocian.

Ústí – FbC 98

Sobotní nešťastný závěr utkání v Lovosicích a nejspíš projevil o den později na palubovce sedmého USK Ústí nad Labem. Svěřenci Martina Bociana totiž v celém utkání tahali za kratší konec a nedokázali vzdorovat tlaku domácích. „Podle mého názoru měli hráči v hlavách sobotní hodně smolnou ztrátu bodů a sami nevěřili, že mohou uspět,“ dodal Bocian.

Chomutovští florbalisté se nakonec museli smířit s debaklem 13:1 a po první polovině druhé ligy jim patří devátá příčka. Chomutovský trenér ale potvrzuje, že sezónní cíle se nemění: „První polovinu soutěže končíme na devátém místě, hodně zápasů jsme ztratili těsně o gól. Po Novém roce nás ale čekají odvety a my do nich půjdeme s čistou hlavou a s jasným cílem posunout se do středu tabulky.“ Trénovat přestanou chomutovští borci devátého prosince, hráče pak bude čekat desetidenní volno. Již během svátků pak ale vypukne příprava na druhou polovinu sezóny.