Čekal jste, že bude o zápasy takový zájem?
Věřil jsem, že ano, proto jsme to dělali. Jsem rád, že tolik lidí přišlo a že se to povedlo. Po tom druhém zápase už mohu říct, že to opravdu vyšlo. Lidé nejen že přišli, ale také se dobře bavili. Těší mě, že sem výběr kanady dorazil a že tu hrál.

Čí to byl nápad, sehrát tahle utkání?
Byla to shoda okolností. Florblista Jakub Sauer, rodák z Chomutova, který nyní hraje v Ottawě, nás oslovil. Nabídl nám to a my jsme projevili zájem. Pak už to šlo velmi rychle a dohodli jsme se.

Překvapilo vás, že jste dvakrát vyhráli?
Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl, co od těch zápasů očekávat. Tým Kanady jsem vůbec neznal. Věřil jsem, že sehrajeme vyrovnaná utkání a uděláme všechno proto, abychom vyhráli. Neměl jsem ale žádná přehnaná očekávání. Těší mě, že si to kluci užili, že tu byla po oba dva dny taková skvělá atmosféra a ta vítězství už jsou taková třešnička na dortu.

Nezamotali jste díky výhrám kanadským trenérům hlavu?
Nemyslím si. Ten výkon, který předvedli v obou zápasech, měl dobrou kvalitu. Bylo vidět, že se zlepšovali. Věřím, že se jim na mistrovství bude dařit podle jejich představ a držím jim palce.

Čím jste Kanadu přehrávali?
Myslím si, že to bylo především souhrou. Kanada byla teprve na začátku přípravy a naši kluci už jsou rozehraní. Také se na ty zápasy hodně těšili. Je vidět, že jsou na sebe zvyklí. Oproti tomu se soupeř sešel krátce před mistrovstvím světa, i když výkon Kanady šel postupně nahoru. Kanaďané určitě neřekli poslední slovo.

Jakou má Kanada podle vás na mistrovství světa šanci?
Těžko říct. Neznám sílu jejich soupeřů, nerad bych je podcenil, nebo přecenil, takže si netroufám tipovat.

Součástí zápasů byla charitativní akce na podporu napadeného kadaňského florbalisty Radka Zelinky. Jak jste s výtěžkem akce spokojený?
Mrzí mě, že nemůžeme udělat víc, než jen vybrat nějaké peníze a vyjádřit morální podporu. Co se stalo je pro nás všechny velká rána. Držíme Radkovi na dálku palce. Věříme, že to všechno dobře dopadne a snad ty peníze aspoň trochu pomůžou.

Co budou dělat chomutovští florbalisté o prezentační přestávce?
Přestávku využijeme k tomu, abychom si odpočinuli. Zhodnotíme první polovinu sezony, řekneme si, jak se nám daří plnit cíle, které jsme si dali před sezonou. Zrušili jsme pár tréninků a pak se sejdeme a dáme nějakou řeč jak dál.

Jak hodnotíte dosavadní část sezony v první lize?
Zatím velmi pozitivně. Podařilo se potvrdit nějaké předsezonní prognózy, kdy jsme doplnili kádr a realizační tým. Jsem spokojený s tím, jak tým do téhle chvíle funguje. Sice nás teď na konci zastihla jedna nemilá porážka, ale nemyslím si, že to ten tým nějak poznamená. Věřím, že konec sezony bude dobrý a uděláme dobrý výsledek v play off.

Po přestávce hrajete nejprve venku, kdy budete hrát opět doma?
22. prosince hrajeme doma s Náchodem. Byl bych moc rád, kdyby alespoň část těch lidí, kteří si teď užívali ten dvojzápas s Kanadou, na utkání přišla a vytvořila hráčům dobrou atmosféru. Myslím si, že je na co se koukat. Hra je zajímavá, padá hodně gólů a diváci si to užívají.