Chomutovský zápasnický klub CZECH WRESTLING Chomutov byl na této akci zastoupen pěti závodníky, kteří rozhodně nezklamali a po bojovných výkonech prokázali opodstatněnost svého zařazení do reprezentačního družstva ČR kadetů do 17-ti let pro rok 2015.

Ve váhové kategorii do 50 kg startoval Jakub Meleganič, v kategorii do 54 kg Denis Mertl, v kategorii do 63 kg Aleš Brodníček a Jakub Zelený a v kategorii do 69 kg Jakub Bielesz. Pro Denise Mertla a Jakuba Zeleného to byla první reprezentační zkušenost, nicméně i pro teprve podruhé startující Aleše Brodníčka to byla spíše, než cokoliv jiného, „reprezentační premiéra". Naopak pro Jakuba Meleganiče a Jakuba Bielesze tento turnaj představoval další postupný krok k jejich plánovanému startu na letošním Mistrovství Evropy a Mistrovství světa této věkové kategorie a tomu odpovídaly i jejich výkony na velmi silně obsazeném turnaji, kterého se zúčastnilo 130 závodníků z pěti evropských reprezentačních zápasnických velmocí (POL, GER, BLR, NOR, ČR) a dalších třiadvaceti špičkových polských klubů.

Bylo na škodu, že jak Jakubu Meleganičovi, tak Jakubu Bieleszovi v průběhu soutěže vystavili „stopku" dvě polské reprezentační jedničky, které shodou okolností byli i reprezentanty domácího klubu z Kostrzynu, což do značné míry, respektive spíše až výrazně přes míru, ovlivnilo vedení a rozhodování těchto utkání rozhodčími. Mrzí to o to více, že pro Jakuba Meleganiče to znamenalo ztrátu možnosti stát se mezinárodním mistrem Polska, což je na evropském kolbišti velmi ceněný titul.

Další reprezentační akcí bude od 24. 4. do 2.5. 2015 účast reprezentačního týmu na mezinárodním turnaji a následně i mezinárodním tréninkovém kempu v Litevském Kaunasu.

Výsledky zápasníků CZECH WRESTLING Chomutov:

Kadeti váhová kategorie 50 kg:

2. místo Jakub Meleganič

Kadeti váhová kategorie 54 kg:

11. místo Denis Mertl

Kadeti váhová kategorie 63 kg:

11. místo Jakub Zelený

16. místo Aleš Brodníček

Kadeti váhová kategorie 69 kg:

8. místo Jakub Bielesz.