PRVNÍ ZÁPASY S VYROVNANOU BILANCÍ

„Hned první víkend nás čekala nevyzpytatelná dvojice soupeřů Eagles a Tempo Praha. S Eagles jsme si celkem jasně poradili, ale to bylo i tím, že Pražané do Chomutova přijeli bez své největší hvězdy," řekl k úvodním zápasům Jan Řápek, jeden z koučů chomutovského týmu.

Beavers si připsali první výhry sezony, druhý den se jim ale nevydařily zápasy proti Tempu a silnému týmu podlehli.

„S Tempem jsme odehráli dva těžké zápasy, které jsme mohli vyhrát. Bohužel rozhodly naše chyby a menší taktická vyspělost. Určitě se z toho ale poučíme," znělo po prohraných utkáních z tábora Bobrů.

SEVEROČESKÉ DERBY BOBŘI OVLÁDLI

Největším lákadlem dalšího softballového víkendu bylo severočeské derby Chomutov Most. Mostečtí Painbusters se do nejvyšší soutěže vrátili po několika letech a taky do týmu stáhli reprezentanta Jiřího Nezbedu, který v Chomutově hrál deset let. V zajímavém dvojutkání Chomutovští ale překvapení nepřipustili a oba zápasy vyhráli.

„Tahouny v utkáních s mostem byli reprezentanti Svoboda a Malý, ale podpořili je i další kluci jako Petr Šesták nebo Matěj Fridrich. Máme mladou, ale vyrovnanou sestavu pálkařů, kteří letos mohou něco dokázat. Zatím se také daří našim nadhazovačům v čele s Markem Malým, který se stal opravdovou oporou našeho týmu," řekl k utkáním s Mostem Jan Řápek.

REPRÍZU LOŇSKÉHO FINÁLE OVLÁDLO SPECTRUM

A poslední víkend? Na hřišti v Heyrovského ulici se konala repríza loňského finále Beavers Chomutov Spectrum Praha. Favority byli hráči pražského Spectra a taky se hned od začátku utkání činili. Body přidávali už od první směny, když se hned první pálkař David Mertl trefil odpalem až za plot. Chomutov sice odolával pražskému tlaku celých sedm směn, ale na Aleše Jetmara se bodově prosadit nedokázal.

Druhý zápas měl podobný průběh, akorát pražští pálkaři měli s nadhazujícím Kubou Petříkem o trošku větší problémy. I tak ale přidávali body jak na něj, tak na střídajícího nadhazovače Václava Svobodu. Tomu dal dvoubodový homerun Tomáš Petr. Za hosty druhý zápas házel Ondřej Maleček a Chomutovským umožnil jediný bod.

„Spectrum byl favorit. Bohužel jsme k tomu tak i přistoupili. Naše nasazení nebylo ideální a bylo vidět, že nejsme plně koncentrováni na výhru. Spectrum je na druhou stranu silný tým, který trestá každé zaváhání. I tak se nám ale podařilo odehrát s kluky slušně dvě utkání. Sice jsme dvakrát prohráli, ale nemáme se za co stydět," zhodnotil zápasy se Spectrem Jan Řápek.

NÁLADU SI BOBŘI VYLEPŠILI V ZÁPASECH S RADOTÍNEM

Radotínský sportovní klub přijel do Chomutova bez své jedničky Jaroslava Breníka a na výkonu hostů to bylo znát. Beavers přidávali v utkání body už od první směny a oba zápasy zvládli odehrát během pěti směn.

„Základem našeho úspěchu byly dobré výkony našich nadhazovačů. Na pálce jsme neměli výrazného jedince, dařilo se všem. Měli jsme celkově lepší vstup do zápasů než proti Spectru. S posledním víkendovým výsledkem jsme celkově spokojeni," znělo společně z chomutovského týmu.

Bobři pak odehráli v úterý 24. května ještě další dva zápasy proti juniorské reprezentaci České republiky do 19 let a dle očekávání je vyhráli.

Po dvanácti zápasech se tak vyhřívají na čele extraligy a potvrzují, že i po omlazení kádru mají stále vysoké ambice.

Beavers Chomutov - Eagles Praha 2:0 (9:2, 8:3)

Beavers Chomutov - Tempo Praha 0:2 (5:11, 0:1)

Painbusters Most - Beavers Chomutov 0:2 (6:10, 11:15)

Beavers Chomutov - Spectrum Praha 0:2 (0:8, 1:6)

Beavers Chomutov - Radotínský SK 2:0 (9:0, 9:1)

Beavers Chomutov - Junioři ČR 2:0 (3:2,4:0)


Extraliga mužů:

1. Chomutov 12 8 4 0 0 20

    Tempo 12 8 4 0 0 20

3. Spectrum 10 9 1 0 0 19

4. Havl. Brod 10 8 2 0 0 18

5. Most 12 5 7 0 0 17

6. Radotínský SK12 2 10 0 0 14

7. Eagles 10 3 7 0 0 13

8. Ledenice 10 2 8 0 0 12

9. Junioři ČR 8 3 5 0 -16 -5