Šlo o přípravný duel před Mattoni NBL mezi chomutovskými Levharty a Kolínem a cílem utkání mělo být především prověřit kádr před novou sezónou. Na to ale nejspíš zapomněl trenér hostů Benáček, který ještě před přestávkou odvolal své svěřence z palubovky.

Utkání probíhalo v chomutovské hale jako každé jiné. Ve druhé čtvrtině ho ale po faulu hostujících hráčů narušil svým výstupem trenér Kolína Benáček, který vstoupil na palubovku a hlasitě dával najevo svůj nesouhlas s výkonem rozhodčích. Když do konce první půle nezbývaly ani tři minuty  a domácí Levharti vedli o osm bodů, celá situace se znovu opakovala. Na výzvy rozhodčích k opuštění palubovky ale zareagoval trenér Kolína po svém – svým svěřencům nařídil opustit palubovku, celý tým Kolína zmizel v útrobách Městské sportovní haly a duel byl ukončen.

„Je to pro mě nepochopitelné a ani to nechci komentovat. Rozhodli se tak a tak to prostě je. Je to ale škoda. Šlo o přípravu, byli tu diváci, rozhodčí pískali dobře a nevím, v čem byl problém," komentoval situaci trenér Tomáš Eisner.

Podobná situace navíc od trenéra Kolína není novinkou. Opakovala se již po několikáté. Ze stejného důvodu odvolal Benáček svůj tým i z turnaje na Slovensku .

„Jen tady už to bylo dvakrát. Dokonce jsme pozvali i lepší  rozhodčí, kteří pískají Mattonku, aby bylo vše v pořádku. Hlava mi to prostě nebere a mrzí mě to. Máme tu hodně nových kluků a každý zápas je pro nás dobrý. Takhle máme rozehrané utkání a někdo udělá tohle," stále  nechápal Eisner.

Sám si neumí představit, že by své svěřence z utkání odvolal. „Je to nepředstavitelný. Hráli jsme také turnaj na Slovensku a ten nacionalismus se tam v utkáních projevoval, všechny utkání jsme ale vždycky odehráli až do konce. Je to příprava a obě mužstva ji mají teď narušenou," uzavřel domácí trenér.

Jeho tým si může  tento duel vynahradit na domácí palubovce v pátek, kdy přivítá v 17:30 německý tým UNI-REISEN LEIPZIG.