Úvodní částí byl samostatný závod mladšího žactva, trať z Rokelské ulice nahoru do Kadaňské Jeseně a zpět ovládli chlapci.

Finiš vedoucí trojice byl dramatický, těsně zvítězil postavou nejvyšší z nich klášterecký Lukáš Bartoň, kterého k traťovému rekordu hnali Ondřej Chloupek s Filipem Šimánou.

Na dlouhou trasu po loukách na Úhošti se vydalo tentokrát jen čtyřicet běžců, sezónní nemoci řádí. S Pletichou na startu nebylo o vítězi pochyb, kadaňský specialista na extrémní závody uháněl svižně. Za jeho zády však probíhal boj o důležité body, až ve finiši se před Michala Zbuzka prosadil Jakub Coufal.

V půlminutovém odstupu následovali další cyklisté Doležal a Šindelář, šesté místo obsadil v traťovém rekordu čtyřicátníků Karel Vodrážka a rekordní je i čas Ivany Sekyrové.

Pak se chvíli čekalo na Stanislava Wittmanna, který si jako obvykle držel svoje tempo a pohodu se sluchátky na hlavě. „S nějakým vysokým umístěním jsem předem nepočítal, běhám kvůli skvělé partě tady a pro zábavu.

Samozřejmě, že to přispěje ke kondici potřebné i na moje oblíbené sporty, zkouším judo, musado a box.“, prozradil čtyřiadvacetiletý kadaňský policista, který ZBP běhal už loni a skončil celkově čtvrtý.

Wittmann s plným počtem absolvovaných závodů vede kategorii mužů, ale výsledkem posledního dílu pohárového běhání může být ještě předstižen. Závěrem seriálu bude Běžecký dvojboj v neděli 27. 2. na dráze městského stadionu v Kadani, doufejme v mírný mráz, aby se tam dalo běhat.

Výsledky a průběžné pořadí Zimní poháru přineseme.