Na atletickém mistrovství České republiky do 22 let zazářila atletka TJ VTŽ Chomutov Markéta Štolová. Vycházející hvězda českých překážek, která byla šestá na červencovém mistrovství světa do 17 let, už z rozběhu na 100 metrů překážek časem 13,82 sekund přímo postoupila do finále. Tam předvedla excelentní výkon 13,65 sekund, kterým vybojovala skvělé druhé místo. Teprve sedmnáctiletá závodnice se tak zařadila na průběžné páté místo českých tabulek žen.

V další disciplíně na 400 metrů překážek, kde do rozběhu nastoupila pouze půl hodiny po předcházejícím běhu, potvrdila svoji formu i trénovanost. Svůj rozběh s přehledem vyhrála a postoupila do dalšího finále. V něm skvělým osobním rekordem 61,63 sekund vybojovala opět stříbrnou medaili.

Medaile a pokořené rekordy

Markéta má tak za sebou skvělou sezonu. Nejenže ji zakončila ziskem dvou stříbrných medailí na českém mistrovství do 22 let, ale pod vedením trenérky Jany Hyjánkové překonala letos i český dorostenecký rekord (13,31 sekund), v červnu získala dva tituly mistryně republiky na 100 metrů překážek a 300 metrů překážek a v červenci na mistrovství světa do 17 let v disciplíně 100 metrů překážek skončila šestá.

Teď už bude Markéta budovat svou atletickou kariéru v Praze u trenérky, která sama běhala krátké překážky.