Aarhus/Chomutov - Chomutovští zápasníci Jakub Bielesz a Zdeněk Klement se jako členové reprezentačního týmu České republiky kadetů zúčastnili začátkem února Mezinárodního turnaje Aarhus Open 2014 v Dánsku.

V nevídané konkurenci 105 závodníků z osmi evropských (NOR, DEN, SWE, CZE, POL, BEL, EST, GER) a dvou afrických reprezentačních družstev (EGY, TUN) podpořených ještě účastí dalších dvanácti špičkových klubů z Dánska se chomutovští zápasníci nejenže neztratili, ale naopak dosáhli vynikajícího úspěchu. Zdeněk Klement ve váhové kategorii do 100 kg zvítězil a Jakub Bielesz ve váhové kategorii do 63 kg skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. A navíc, vynikající individuální výsledky byly ještě zvýrazněny celkově prvním místem reprezentačního týmu v soutěži družstev. To lze považovat za jeden z největších úspěchů, kterého tento reprezentační výběr za poslední dva roky dosáhl.

A to se uvedené reprezentační akce nezúčastnil ještě třetí chomutovský borec a člen užší reprezentace Jakub Meleganič, který byl na vlastní žádost reprezentačním trenérem z turnaje v Dánsku uvolněn a dostal svolení připravovat se na sezonu individuálně v chomutovském klubu.

Vynikající výkony a umístění chomutovských borců na soutěži v Dánsku jsou důležité pro jejich účast na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa kategorie do 17-ti let, protože se jednalo o jeden z nominačních turnajů na tyto vrcholné akce. Oba chomutovští borci tak prokázali oprávněnost jejich zařazení do českého reprezentačního družstva a zároveň naznačili, že jejich účast na Mistrovství Evropy i Mistrovství světa nabírá reálné obrysy.

Další nominační akcí nyní bude Mistrovství České republiky kadetů a mužů 2014, které se dne 1. března 2014 uskuteční v chomutovské Městské sportovní hale. Město Chomutov tak prostřednictvím zápasnického klubu CZECH WRESTLING Chomutov opět po roce přivítá českou zápasnickou špičku v tomto pro chomutovský region historicky velmi úspěšném sportovním odvětví.