Čtenáři Chomutovského Deníku budou spolurozhodovat o výsledku ankety celkem v šesti kategoriích: jednotlivci a kolektivy dospělých, jednotlivci a kolektivy mládeže, Masters (veteráni) a v kategorii „Trenér roku". Hlasovat bude vícero subjektů: čtenáři Deníku, sportovní redaktoři, výkonné výbory okresních sportovních sdružení, předsedové tělovýchovných jednot a okresních svazů. Všechna pořadí se sečtou a výsledkem bude konečný žebříček za rok 2013.

Jednou z oceňovaných kategorií v anketě „Nejúspěšnější sportovec Chomutovska roku 2013" bude i „Sportovní hvězda čtenářů". V ní je určení pořadí na Vás, našich čtenářích, jenom na základě Vašich hlasů došlých na kuponech bude vyhlášen vítěz.

Hlasovací kupony a nominace sportovců a sportovních kolektivů bude v Chomutovském deníku zveřejněna šestkrát do konce roku 2013. Hlasovací kupon vyjde ještě dvakrát - v sobotu 21. prosince a v pondělí 23. prosince. Vypsaní sportovci podle počtu míst v jednotlivých kategoriích budou od prvního místa ohodnoceni deseti, devíti, …, až jedním bodem, u kolektivů tří až jedním bodem.

Na kuponu pečlivě vyplňte všechny údaje a odevzdejte jej v redakci Chomutovského deníku v Nerudově ulici (stačí vhodit do schránky v přízemí) nejpozději 31. prosince 2013 do 16:00 hodin nebo zašlete na adresu Chomutovský Deník, Nerudova 957, Chomutov 430 01. Poslední prosincový den 2013 bude schránka vybrána kvůli anketě naposledy a kupony došlé poštou musí mít nejpozdější datum podání taky 31. prosince 2013.

Do ankety se můžete zapojit kolikrát chcete, počítat se budou pouze originální kupony z novin. Všechny údaje budou použity výhradně pro účely ankety.

Slavnostní večer ankety „Nejúspěšnější sportovec Chomutovska roku 2013" se uskuteční ve čtvrtek 16. ledna 2014 v Městském divadle v Chomutově.

Kolektivy dospělí

Homerunová radost - Václav Svoboda a s ním celý tým se radují z nechytatelného vydařeného odpaluSportclub 80 Beavers Chomutov A (softball), Mistr ČR 2013 vítěz extraligy 2013, šestinásobný držitel PMEZ, jedenáctinásobný mistr ČR;

Sportclub Beavers Chomutov B (softball), vítěz Interpoháru 2013, čtyřnásobný vítěz Interpoháru ČR (2010, 2011, 2012, 2013);

TJ Slávie Chomutov (plavání), MIX štafeta na 4 x 50 m volný způsob ve složení Baumrtová, Šilhanová, Franta a Baumrt zaplavala v Jihlavě český rekord a podlehla jen plavecké reprezentaci Slovenska. Porazila všechny špičkové plavecké kluby z ČR;

SK Chomutov NH (národní házená), desetinásobný mistr ČR, v sezoně 2012/2013 páté místo;

Piráti Chomutov (hokej), záchrana nejvyšší hokejové soutěže v ročníku 2012/2013;

BK Levharti Chomutov (basketbal), postup do play off v Mattoni NBL v sezoně 2012/2013, nejúspěšnější sezona v historii chomutovského basketbalu, pro nedostatek financí se klub do letošní sezony nepřihlásil;

FbC 98 Chomutov (florbal), aktuálně po polovině soutěže jsou druzí ve druhé lize a bojují o postup do 1. ligy;

TJ VTŽ Chomutov (vzpírání), 1. místo ve 3. lize a historický návrat do 2. ligy;

FC Chomutov (fotbal), v sezoně 2012/2013 měl tým úžasnou jarní část soutěže (zisk 30 bodů), v sezoně 2013/2014 je po podzimu ČFL na osmém místě, sedm bodů za vedoucím celkem soutěže;

KNH Chomutov (národní házená), vítěz oblastního přeboru mužů 2012/2013 a aktuálně první místo v probíhající sezoně;

Jednotlivci dospělí

Simona Baumrtová (plavání, TJ Slávie Chomutov), na MS v Barceloně získala 6. místo na 100 m znak, 9. na 50 m znak a 11. místo na 200 m znak, na ME v Dánsku čtyři mediale, z toho 3 individuální (zlato - 50 m znak, stříbro - 100m a 200 m znak) a bronz ve smíšené polohové štafetě, držitelka 9 českých rekordů, osminásobná mistryně ČR, členka týmu Evropy v prestižním „Duel in the Pool" proti týmu USA ve skotském Glasgow;

Artur Omarov (zápas, řecko-římský styl), 20. místo na MS v kategorii seniorů do 84 kilogramů;

Branko TarkuličBranko Tarkulič (kanoistika, Sportclub 80 Chomutov), dvojnásobný Mistr ČR na trati 200 m, člen reprezentace ČR, účastník mistrovství světa, Evropy, světové a olympijské kvalifikace (foto vlevo);

Vojtěch Marvan (cyklistika, Hnízdil team), v kategorii ELITE vítěz mnoha závodů v ČR, na UCI WORLD Marathon Series v rakouském Grazu obsadil 17. místo, kvalifikant pro MS v maratonu v JAR 2014;

David Hruška (hokej, Piráti Chomutov), nejproduktivnější útočník Pirátů Chomutov v extralize, v kanadském bodování se pohybuje v nejlepší dvacítce extraligy;

Ondřej Kaše (hokej, Piráti Chomutov), reprezentant ČR v mládežnických kategoriích, v 18. letech hraje nejvyšší soutěž za Piráty Chomutov;

Lubomír Vrbenský (softball, Beavers 80 Chomutov), jeden ze základních kamenů družstva, mnohonásobný český reprezentant, několikanásobný Mistr Evropy, účastník čtyř mistrovství světa (USA, Kanada, JAR, Nový Zéland), nadhazovač týmu, stále aktivní hráč;

Jaroslav Mikulec (softball, Beavers 80 Chomutov), opora mistra ČR, patří mezi evropskou špičku;

Václav Svoboda (softball, Beavers 80 Chomutov), opora mistra ČR, patří mezi evropskou špičku;

Daniel Fokt (florbal, FbC 98 Chomutov), nejproduktivnější hráč týmu, aktuálně se nachází na pátém místě kanadského bodování 2. ligy;

Martin Morava (florbal, FbC 98 Chomutov), nejlepší střelec týmu, aktuálně se nachází na sedmém místě kanadského bodování 2. ligy;

Jan Hyneš (fotbal, FC Chomutov), obránce, hráč základního kádru FC Chomutov, v jarní části ročníku 2012/2013 a ve druhé polovině podzimní části 2013/2014 tvořil takřka neprostupnou stopérskou dvojici s Marošem Klimplem;

Radek Zaťko (fotbal, FC Chomutov), jednoznačná jednička v brance FC Chomutov, navíc vykonává i funkci sekretáře klubu;

Eric Kwame Adjei (fotbal, FC Chomutov), defenzivní záložník, štít před obrannou linií;

Jaroslava Čihařová (národní házená, SK Chomutov NH), desetinásobná Mistryně ČR, několikanásobná nejlepší střelkyně soutěže, jednou nejlepší házenkářka ČR, patnáctinásobná reprezentantka výběru Čech, v probíhající sezoně s 85 brankami čtvrtá nejlepší střelkyně ligy;

Helena Benešová (národní házená, SK Chomutov NH), devítinásobná mistryně ČR, vynikající levoruká střelkyně, v nejvyšší soutěži patří mezi TOP 10;

Lucie Mrákotová (národní házená, SK Chomutov NH), jedná z nejlepších středních obránkyň v nejvyšší soutěži;

Rudolf Ibl (národní házená, KNH Chomutov), opora týmu, posledních 15 let nejlepší brankář Ústeckého kraje;

Ladislav Karlovský (národní házená, KNH Chomutov), kapitán týmu, jeden ze základních pilířů;

Kolektivy mládež

Mladí kadaňští kickboxeři se svými oceněními. Mládež SK Kosagym Kadaň, v roce 2013 dvojnásobný zisk zlata, navíc jednou stříbro na Mistrovství světa WPKA 2013 v Řecku;

Junioři FbC 98 Chomutov (florbal), loni se probojovali do extraligy, letos bojují o její udržení;

SC 80 BEAVERS CHOMUTOV (softball), tým juniorů do 19 let, vicemistr ČR 2013;

Žáci (zápas, CZECH WRESTLING Chomutov), mistr České republiky družstev a vítěz 1. ligy družstev 2013;

Kadeti (zápas, CZECH WRESTLING Chomutov), mistr České republiky družstev a vítěz 1. ligy družstev 2013

Starší žáci U- 15 (basketbal, Levharti Chomutov), 10. místo v extralize v sezóně 2012/13;

Mladší žáci U-14 (basketbal, Levharti Chomutov), 7. místo v extralize v sezoně 2012/13;

Junioři (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 1. místo v juniorské extralize ve skupině Čechy, 4. místo v juniorské extralize v Boskovicích na Moravě, 2. místo na mezinárodní VC Sokolova;

SC 80 Chomutov, oddíl kanoistiky - 4. místo v Českém poháru za účasti 37 oddílů ČR;

Jednotlivci mládež

Michael Fejsák (kickbox, SK Kosagym Kadaň), dvojnásobný mistr světa na Mistrovství světa WPKA 2013 v Řecku;

Kristýna Tesařová (karate-kumite ), 1. místo v Kumite a 2. místo v Kata v národním poháru v Kadani 2013, 3. místo v národním poháru v Praze a 3. místo v Kata a 2. místo v Kumite na mistrovství ČR v Milevsku;

Tomáš Franta (plavání, TJ Slávie Chomutov), finalista EYOF (olympijské hry mládeže) v Utrechtu, kde skončil na 8. místě na trati 100 znak. Na konci roku 2013 je lídrem evropských tabulek patnáctiletých plavců na 200 znak a na 100 m polohový závod. V roce 2013 je jedenáctinásobným mistrem ČR mladšího dorostu;

Štěpánka Šilhanová (plavání, TJ Slávie Chomutov), účastnice ME juniorů v Poznani na tratích 50 motýlek, 50 a 100 volný způsob. Sedmá na ME juniorů jako členka polohové štafety v českém dorosteneckém rekordu. Trojnásobná mistryně ČR mladšího dorostu, k tomu získala pět stříbrných medailí. Ačkoli teprve patnáctiletá, v kategorii dospělých má z mistrovství ČR jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile;

Marek Malý (softball), český softbalový reprezentant, juniorský Mistr Evropy 2013 - junior, který hraje již za A tým dospělých SC 80 Beavers Chomutov;

Jakub Petřík (softball), český softbalový reprezentant, juniorský Mistr Evropy 2013 - junior, který hraje již za A tým dospělých SC 80 Beavers Chomutov;

Martin Klouda (basketbal, Levharti Chomutov), starší žák, jeden ze základních pilířů sestavy Levhartů Chomutov, reprezentant ČR v kategorii U-15;

Jakub Seifert (basketbal, Levharti Chomutov), starší žák, jeden ze základních pilířů sestavy Levhartů Chomutov, reprezentant ČR v kategorii U-15;

Michaela Krejzová (basketbal, Levharti Chomutov), kadetka U-17, jedna ze základních pilířů sestavy Levhartic Chomutov a reprezentantka ČR v kategorii U-16, vícemistryně Evropy 2013 v Bulharsku;

Ilustrační fotoDavid Vopat (judo, TJ VTŽ Chomutov), 3. místo na mistrovství ČR dorostu 2013;

Daniel Mertl (judo, TJ VTŽ Chomutov), 1. místo na přeboru ČR mladších žáků 2013;

Matěj Černý (judo, TJ VTŽ Chomutov), 3. místo na přeboru ČR mladších žáků 2013;

Michael Lejsek (saně, Reál Klášterec nad Ohří), 2. místo na mistrovství republiky, 6. místo na ME mládeže v Innsbrucku, pravidelný účastník světového poháru juniorů;

Lukáš Kučera (národní házená, KNH Chomutov), talentovaný útočník a nejlepší střelec na dorosteneckém Poháru ČR 2013;

Ondřej Bišický (kanoistika, SC 80 Beavers), člen reprezentace ČR, trojnásobný Mistr ČR, dvojnásobný vicemistr v jednotlivcích na mistrovství světa dorostu za účasti 32 národů, vítěz olympiády mládeže ČR;

Tomáš Holopírek, (kanoistika, TJ VTŽ Chomutov), člen reprezentace ČR, vítěz Českého poháru dorostu, třínásobný mistr ČR v kajaku dvojic dorostu, vítěz olympiády mládeže ČR, 5. a 6. místo v kajaku dvojic na Mistrovství světa dorostu;

Jaroslav Vojíř (cyklistika, Hnízdil team), mistr ČR v kategorii kadet v MTB, 3. místo v českém poháru v XC v Kutné Hoře, vítěz mnoha závodů po celé ČR;

Tomáš Fiala (florbal, FbC 98 Chomutov), hraje nejvyšší soutěže dorostu i juniorů, člen širšího kádru juniorské reprezentace ČR;

Karel Šantora (florbal, FbC 98 Chomutov), brankář juniorského extraligového týmu, člen širšího kádru juniorské reprezentace ČR.

Lukáš Kříž (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 1. místo na Mistrovství ČR do 17 let, 3. místo na Mistrovství ČR do 23 let, 2. místo na Mezinárodní ceně Rakouska, Sokolova, 3. místo na mezinárodním utkání čtyř států ve Visegrádu, bronzová medaile na ME do 17 let v Litvě, držitel dvou českých rekordů v trhu do 17 let;

Jakub Drnec (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 3. místo na Mistrovství ČR do 17 let, 6. místo na Mistrovství ČR do 23 let, 2. místo na Mezinárodní ceně Rakouska, účastník juniorské extraligy;

Kryštof Tomeczek (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 4.místo na Mistrovství ČR do 17 let, účastník juniorské extraligy;

Jakub Terešák (motokros, Motosportklub Málkov), 1. místo v seriálu juniorů Mistrovství ČR; 1. místo v mezinárodním mistrovství CAMS, 2. místo v německém mistrovství ADAC, 2. místo v Mistrovství světa družstev a 3. místo na Mistrovství světa juniorů MX;

Trenéři

Jakub Vrba (softball, SC 80 Beavers Chomutov), hrající trenér týmu, dlouholetý hráč mužstva, trenér mužstva Mistrů ČR 2013;

Jan Přibyl (softball, Beavers Chomutov), dlouholetý hrající trenér extraligového mužstva SC 80 Beavers "A";

Martin Chmelík (softball, Beavers Chomutov), trenér třicetičlenného oddílu Microbeavers a SC 80 Beavers "B";

Petr Doležal (kanoistika, Sportklub 80 Chomutov), dlouholetý trenér mládeže SC 80 Kanoistika Chomutov, jeho svěřenci získali v roce 2013 na mistrovství ČR 11 titulů Mistra České republiky v dorostu a další řadu výrazných umístění na republikovém mistrovství a v Českém poháru v kanoistice. Je trenérem mládežnických reprezentantů ČR Bišického, Holopírka, Pokorného a dalších. Výrazným způsobem se podílel na 4. místě oddílu kanoistiky Chomutov v Českém poháru v kanoistice (za účasti 37 oddílu ČR);

Luboš Jíra st. (saně, SK Reál saně Klášterec nad Ohří), 8 let je šéftrenérem české reprezentace v jízdě na saních, momentálně směruje reprezentaci ke ZOH v Soči, jeho svěřenci obsadili 6. místo na ME v Oberhofu, účastník ZOH ve Vancouveru;

Martin Bocian (florbal, FbC 98 Chomutov), šéftrenér klubu, dlouholetý trenér mládeže i „A" týmu. Byl u všech úspěchů chomutovského florbalu.

Karel Klíma (florbal, FbC 98 Chomutov), zkušený trenér, který dovedl před sezonou poprvé juniory do extraligy;

Miroslav Moro (florbal, FbC 98 Chomutov), trenér týmu žen, které v sezoně 2012/2013 vytáhl z posledního místa do bojů o postup do 1. ligy;

Ladislav Šnelly (zápas, Czech Wrestling Chomutov), reprezentační trenér kadetů v zápase řecko-římském;

Petr Bielesz (zápas, Czech Wrestling Chomutov), trenér žákovského družstva, které se stalo Mistrem ČR družstev a vítězem 1. ligy družstev 2013;

František Filip (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), dlouholetý trenér, trenér ve sportovním středisku mládeže, vychoval mistra ČR Oldřicha Sobotku, v současnosti trenér nadějných chomutovských vzpěračů (L. Kříž, Drnec, Tomeczek, Zahradník);

Nový trenér Chomutova Jiří Čelanský na střídačce v zápase proti Třinci.Jiří Čelanský (hokej, Piráti Chomutov, SK Kadaň), trenér Pirátů Chomutov, který mužstvo udržel v ročníku 2012/2013 v extralize. SK Kadaň vytáhl ze spodních příček tabulky 1. ligy do boje o nejvyšší příčky;

Tomáš Eisner (basketbal, Levharti Chomutov), dlouholetý trenér Chomutova, který získal s Levharty v sezoně 2012/2013 jejich nejlepší umístění v historii nejvyšší soutěže (předkolo play-off), v sezóně 2013/2014 trenér mládeže, a to starších extraligových žáků a ligových kadetů U-17;

Robert Vágner (fotbal, FC Chomutov), trenér, který spanilou jízdou vybojoval v jarní části 2012/2013 s týmem 30 bodů a obsadil 8. příčku v ČFL, po podzimu 2013/2014 se usadil s týmem opět na osmé příčce ČFL;

Masters

Jaroslav Faktor (čtyřkolky, Motosport Málkov), 1. místo v seriálu mezinárodního mistrovství veteránů ČR, 1. místo v mistrovství Slovenska veteránů;

Lubomír Vrbenský (softball, Beavers 80 Chomutov), jeden ze základních kamenů družstva, mnohonásobný český reprezentant, několikanásobný Mistr Evropy, účastník čtyř mistrovství světa (USA, Kanada, JAR, Nový Zéland), patří k evropské špičce, stále aktivní hráč;

Jan Přibyl (softball, Beavers Chomutov), dlouholetý hrající trenér extraligového mužstva SC 80 Beavers "A"; zkušený trenér týmu;

Jaroslava Čihařová (národní házená, SK Chomutov NH), desetinásobná Mistryně ČR, několikanásobná nejlepší střelkyně soutěže, jednou nejlepší házenkářka ČR, patnáctinásobná reprezentantka výběru Čech;

Pavel Kříž (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 1. místo na Mistrovství ČR v kategorii nad 45 let ve váze do 85 kg;

Jaroslav Kalouz (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 1. místo na Mistrovství ČR v kategorii nad 45 let ve váze do 77 kg;

Antonín Krátký (vzpírání, TJ VTŽ Chomutov), 1. místo na Mistrovství ČR v kategorii nad 65 let;

Eduard Heluz (basketbal, Levharti Chomutov), stále aktivní basketbalista, dlouholetý ligový hráč, který již několik let pomáhá v rezervě Levhartů Chomutov.