Turnaj, který se hrál během víkendu ve sportovním areálu DUHA v Chomutově, měl i dva mimochomutovské týmy. Jedním z nich byl mnohaletý účastník nejstaršího futsalového turnaje v regionu Cheza Sokolov a poprvé se na turnaji objevil tým FC Šrot Praha. Na překvapení všech oba týmy vypadly už po odehrání sobotních základních skupin. Pražskému nováčkovi chyběl jediný gól k postupu, sokolovská Cheza se do nedělních bojů nepropracovala vůbec poprvé. Po sobotních zápasech se s turnajem rozloučili i týmy SM Okna Group Chomutov a AC Young boys.

Kvalitní obsazení turnaje potvrdily i nedělní osmifinálové skupiny, ve kterých zůstaly týmy Auto Macák, FC Citizens, Tým snů a další překvapení v podobě vypadnutí týmu FC Atletico Chomutov. Po čtvrtfinálových bojích zůstaly ve hře o stupně vítězů poslední čtyři týmy, a to Baník Chomutov, Stará garda Chomutov, Technoline a Sport bar Galaxie.

První semifinále svedlo dohromady Baník a Starou gardu Chomutov. Utkání přineslo kvalitní výkon obou týmů, ale zvítězila zkušenost nad mládím a tím Baník Chomutov postoupil do finále. Ve druhém semifinále se utkal tým Technoline, který by si finále zahrál poprvé v historii, s týmem Sport bar Galaxie. Ta hrála finále v posledních dvou ročnících a byla favoritem. Jenže vše bylo jinak, za delší konec tahali hráči Technoline a poprvé si zajistili účast ve finále turnaje.

O třetí místo se zahrávaly jen pokutové kopy. Ani jeden hráč nevstřelil branku a to rozhodlo o třetím místě pro Starou gardu Chomutova, Sport bar Galaxie obsadil čtvrté místo.

Finálový zápas byl doslova vyvrcholením celého turnaje, když v něm oba dva týmy předváděly kvalitní výkony a na hráčích bylo vidět, jak moc chtějí turnaj vyhrát. Do vedení se dostal Technoline, ale Baníku Chomutov se podařilo ještě do konce poločasu vyrovnat. Ve druhém poločase už branka nepadla a kopaly se pokutové kopy. V těch čaroval brankář Technoline Martin Bauer, který dva ze tří chytil a protože jeho spoluhráči dva proměnily, bylo o vítězi rozhodnuto. Vítězem 24. ročníku Chomutovského poháru se stal tým Technoline a zapsal se do dlouhé řady jeho vítězů poprvé, Baník Chomutov skončil stříbrný.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Nový z Baníku Chomutov, který vstřelil devět branek a obhájil tím své loňské první místo. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Michal Hůla ze Staré gardy Chomutov a nejlepším hráčem Filip Bachor z Technoline.

ČTVRTFINÁLE:

FC BANÍK CHOMUTOV - STAVBY PROCHÁZKA 4:0 (0:0), branky P. Nový, Horka, Farář, Klíma

STARÁ GARDA CHOMUTOV - POLÁK AKUSTIKA 1:0 (0:0), branka Chaloupka

TECHNOLINE CHOMUTOV - SANTOS KADAŇ 2:0 (1:0), branky Burda, Šefler

SPORT BAR GALAXIE - FC PANTHER 5:1 (0:1), branky Špicar 2, Boček, Wittman, Svoboda - Uhlíř

SEMIFINÁLE

FC BANÍK CHOMUTOV - STARÁ GARDA CHOMUTOV 3:1 (1:1), branky P. Nový, P. Janošík, Farář - Proll

TECHNOLINE CHOMUTOV - SPORT BAR GALAXIE 6:2 (3:1), branky Bachor 2, Burda 2, Šefler, Lukáš - Chmelan, Svoboda

O TŘETÍ MÍSTO

STARÁ GARDA CHOMUTOV - SPORT BAR GALAXIE 5:4 na PK

F I N Á L E

TECHNOLINE CHOMUTOV - FC BANÍK CHOMUTOV 2:1 (1:1) po PK

Napsal Jiří Kupec, upraveno redakcí.