„Umístění do dvacítky by mi udělalo radost. Soupeřky jsou starší, vyježděnější, mají zkušenosti," řekla Kotenová ČTK při přebírání olympijské kolekce den před odletem do Ruska. „Pořád mi asi ještě nedochází, že fakt jedu na olympiádu. Je to strop, největší akce, na kterou můžu jet, a asi si to uvědomím, až tam budu," usmála se.

Studentka obchodní akademie ve Světovém poháru v této sezoně většinou nepostoupila z kvalifikace. V Soči proto pomýšlí hlavně na úspěch ve štafetě spolu s Ondřejem Hymanem a bratry Lukášem a Antonínem Brožovými. „Šesté místo je reálné, musíme zajet dobře, pořádně," řekla Kotenová, která štafetu rozjíždí.

Česká sáňkařka naposledy startovala v Salt Lake City 2002 a Markéta Jeriová tehdy obsadila 19. místo. Kotenová bude v Soči především získávat zkušenosti. „Doufám, že jich nasbírám co nejvíc," řekla členka TJ Saně Smržovka. Chtěla by u saní vydržet a případně se prosadit za čtyři roky na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Na saních jezdí od šesti let, protože se chtěla vyrovnat bratrovi. „Pro holky je to netypický sport, ale okolí si zvyklo. Jezdím třináct let, tak snad to bude šťastná sezona," řekla. Ví, co by potřebovala zlepšit. „Musím zapracovat na startech, na síle a udělat něco s trémou na startu, to je asi hodně slabá stránka," řekla Kotenová.

Do Soči se těší na všechny české olympioniky. Od vidění zná většinu z nich, ale osobně kromě sáňkařů nikoho. Chtěla by se i na některé sporty podívat, pokud jí to program her umožní. „Třeba na skoky na lyžích. Vůbec je nechápu, jak to můžou dělat. Na to bych se chtěla podívat," plánovala Kotenová.