Tito mladíci právě v extralize získávají svoje první zkušenosti se softbalem na nejvyšší úrovni. Loňský pokus ČSA (Česká softbalová asociace) se ukázal jako dobrá myšlenka a tak Junioři České republiky absolvují také letos celý extraligový kolotoč.

Ve středu se utkají s extraligovými BEAVERS na jejich hřišti v Chomutově. Také v týmu Bobrů je několik hráčů juniorů, kteří jsou v reprezentačním výběru ČR, ale nastoupí v tomto utkání ne za juniorský výběr, ale za svůj mateřský klub SC 80 Beavers Chomutov. Start proti svému mužstvu regule ČSA nepovolují a tak budou chomutovští "mladíci" hrát v dresech Beavers proti svým reprezentačním kamarádům.

Za normálních okolností oblékají reprezentační dres juniorského výběru chomutovští Jakub Petřík, Marek Malý, Milan Podlaha a Jan Řápek všichni jsou odchovanci Bobrů a nadějemi pro roky příští. Dva souboje mezi zkušenými Beavers a reprezentačními mladíky vypuknou dnes od 17:00 a 19:00. Na snímku je k odpalu připravený chomutovský junior Milan Podlaha. Foto: Josef Griml