Pozvání působit zde jako instruktoři přijali pan Tatsuya Naka (7th Dan JKA), hlavní metodik v Honbu Dojo JKA v Tokyu a člen Headqarters JKA, dále pan Koichiro Okuma (6th Dan JKA) člen Headqarters JKA a slečna Takahashi Yuko (3th Dan JKA), vítězka nejprestižnější soutěže na světě Mistrovství Japonska v kumite žen v letech 2009 a 2010, a členka Headqarters JKA.

Hlavní náplní semináře je účast na jednotlivých metodicky vedených trénincích stylu karate Shotokan, ale také, a to především, setkání cvičenců a příznivců karate jak z České republiky, tak i ze zahraničí.

Jednotlivých ročníků semináře Gasshuku se účastní jak pokročilí cvičenci, dospělí, tak mládež, děti a začátečníci každé věkové skupiny. Očekává se účast celkem asi 300 příznivců tohoto krásného umění ze šesti zemí.

Samotné tréninky budou probíhat v nově vybudované sportovní hale, která nabízí příjemné prostředí nejen pro cvičení, ale také pro využití volného času. Je zde umožněno využití sauny, spiningu, posilovny nebo masážního salonu, v blízkém okolí se pak nachází koupaliště.

Kulturní využití volného času účastníků bude zajištěno organizátory v podobě doprovodného programu, který zahrnuje například grilování nebo projekci oblíbených českých filmů.

Ve středu proběhne oficiální zahájení akce slavnostním přijetím instruktorů starostou obce Spořice Ing. Romanem Brandem za účasti všech význačných hostí podporujících konání akce, včetně japonského velvyslance p. Chikahita Harady, jeho prvního tajemníka p. Koheie Tsuboye, ředitelky Japonského kulturního a informačního centra paní Kany Ochiai a prezidenta Českého Svazu Karate JKA Ing. Karla Strnada.

V sobotu

je pak pořádána Gasshuku (Sayonara) Party, součástí které bude předávání dárkových předmětů instruktorům, živá hudba a světelná show. Slavnostní ukončení proběhne bezprostředně po posledním tréninku a společném focení v neděli odpoledne.

Organizátoři akce se těší na účast všech zájemců z řad karatistů, a zvou širokou veřejnost k návštěvě tréninků jednotlivých výkonnostních skupin a ke shlédnutí tohoto krásného bojového umění.