Velká cena je prioritně určena pro plavce narozené v roce 2004 a dříve, ale pořádajícímu oddílu TJ Slávie Chomutov se jako obyčejně podařilo zabezpečit na závody i elitu českého plavání. V pátek večer v 19.00 za světelných efektů a hudby vypukne velká plavecká exhibice, ve které chomutovští Simona Baumrtová, úspěšný junior Tomáš Franta, reprezentant v dálkovém plavání Ondřej Baumrt i nadějná Štěpánka Šilhanová poměří síly mezi sebou i s českou elitou jako Petra Chocová, Barbora Závadová, Lucie Svěcená, Martina Moravčíková nebo Jan Šefl, Jan Micka, Pavel Janeček i Petr Bartůněk. A to je výčet jenom některých es večerního programu. Nejlepší čeští plavci absolvují čtyři „padesátky" všemi plaveckými způsoby a potom poprvé v historii českého a možná i světového plavání poplavou 400 m volným způsobem Gundersenovou metodou.

Už během plavecké exhibice se uskuteční losování populárních PRO-AM štafet, jediného společného podniku profesionálů a amatérů v ČR, kde profesionální plavci plavou ve štafetách společně s amatéry z firem. I tohoto oblíbeného závodu se zúčastní největší hvězdy českého plavání. Závod PRO-AM štafet se uskuteční v sobotu 26. září od 14.30 hodin.

Přímý přenos celé Velké ceny Chomutova bude k vidění na streamu na webových stránkách pořadatele www.slavie.cv-region.cz. Závody mladých nadějných plavců začínají v pátek v 17. hodin a v sobotu v 9. hodin.