FOTBAL FC CHOMUTOV - MOSTECKÝ FOTBALOVÝ KLUB

Vše odstartuje regionální souboj fotbalistů Chomutova se sousedním Mostem, který je na programu už v pátek na stadionu na Zadních Vinohradech. Začátek je naplánován na 18.30 hodinu, takže po utkání s Baníkem Souš se bude opět hrát pod atraktivním umělým osvětlením. Chomutovští mají co napravovat, se Souší prohráli 1:3 a v posledním venkovním zápase podlehli na trávníku ve Štětí 2:4. S 11 body jsou na 12. místě divize, ještě loňský účastník České fotbalové ligy Mostecký fotbalový klub má o tři body méně a je čtrnáctý.

FUTSAL BETIS KADAŇ - BANÍK CHOMUTOV

Částečně krýt s fotbalem se bude historicky první druholigové futsalové derby Betis Kadaň Baník Chomutov. Střetnou se v něm dva ambiciózní týmy, každý reprezentující jiné město. Víceméně stabilní účastník druhé ligy Betis Kadaň má za sebou lepší vstup do soutěže. S konsolidovaným kádrem mají Kadaňští na svém kontě po třech kolech šest bodů, když prohráli pouze jednou na palubovce silného týmu Malibu Mladá Boleslav. V posledním kole rozstříleli vysoko ústecký Combix 10:3. Baník Chomutov, který trénuje bývalý sparťan Josef Němec, zatím platí ve druhé nejvyšší soutěži nováčkovskou daň. Po třech zápasech má jeden bod za remízu v úvodním kole s pražskými Wizards. V posledním kole prohráli Chomutovští na palubovce vedoucího Olympiku Mělník vysoko 5:13. Výsledek derby se ale nedá předvídat, tento zápas je obrovskou výzvou pro oba kluby. Boj se bude odehrávat nejen na hřišti, ale jak slibují fanoušci obou týmů, bouřlivá atmosféra bude vládnout i v hledišti. Utkání se hraje v kadaňské sportovní hale v pátek 21. října od 19.30 hodin.

FLORBAL KATI KADAŇ - FLORBAL CHOMUTOV

A opět souboj Kadaň Chomutov! Tentokrát jde ale o derby florbalové. V kadaňské sportovní hale se v sobotu večer střetnou dva týmy z opačných pólů Národní ligy. Domácím Katům se zatím příliš nedaří, po pěti kolech jsou na předposledním místě skupiny Západ a mají na svém kontě tři body za tři prohry po základní hrací době. Opačně jsou na tom Chomutovští, tři výhry a dvě jednogólové prohry jim přisoudili třetí místo. I v tomto utkání se očekává bouřlivá divácká atmosféra, navíc v obou mužstvech se představí hráči, kteří působili na obou stranách. Po hromadném exodu zkušených hráčů z týmu Chomutova před dvěma roky hrají v Kadani ještě Zdeněk Burda nebo Marek Pačmag. naopak v dresu hostí se představí navrátilci Daniel Fokt a Jiří Turek. Zápas Kati Kadaň Florbal Chomutov se hraje v kadaňské sportovní hale v sobotu 22. října od 19.00 hodin.