Chomutov – Přes šest pohoří a tři země povede z Chomutova do Harrachova 250 kilometrů dlouhý ultramaraton na horských kolech. Podnik s názvem Track of Peace and Friendship 2015 odstartuje v sobotu v Chomutově. Jedná se o nejdelší závod na českém území, který na cestě zahrnuje hned dva spací tábory. Trasa končí v Harrachově.

„Cesta míru a přátelství je ultramaraton na horských kolech dlouhý minimálně 250 km se startem v Chomutově a cílem v Harrachově. Celá trasa se táhne přes šest pohoří v Čechách, Německu a Polsku. V roce 2013 jsme tuto trasu, ale v opačném směru testovali poprvé v rámci letní přípravy Skicross teamu Chomutov při povodních v prvním červnovém víkendu. V ten samý víkend o rok později jsme jeli z Chomutova do Harrachova. Krátce po příjezdu pod skokanské můstky bylo jasné, kterým směrem se tento závod pojede," usmívá se ředitel závodu Honza Tóth.

Po startu z centra Chomutova se bude stoupat do Krušných hor po předem určené trase na určené místo, ze kterého budou závodníci pokračovat vlastní cestou k dalším kontrolním bodům po celé trase. Trasa povede na turisticky a sportovně zajímavá místa, kterých je na cestě víc než dost. Na všech kontrolních bodech bude občerstvení. Dva kontrolní body, tzv. „speciál" nabídnou závodníkům teplé jídlo, zdravotníka a možnost odpočinku. Posledních 25 km povede opět po předem určené trase až do cíle na běžecký stadion v Harrachově, kde budou pro závodníky připraveny veškeré služby, které k takové akci patří.

"Celá akce je připravena, jen ladíme pár maličkostí. Těšíme se také na fotbalovou neděli především pro děti, ve spolupráci s fotbalovou školou JuventusSoccerSchool. Máme za cíl pobavit nejen závodníky, ale i všechny, kteří se přijdou podívat a fandit. Přece jen ultramaratonna kolech je pouze prvním závodem série Adrenaline Race a my bychom si rádi vysloužili hned prvním závodem přízeň fanoušků i pro závody další", říká mluvčí závodu Petr Jílek.