Myšlenka realizovat tento kemp vznikla na podzim loňského roku. Jeho zakladatel florbalový gólman Karel Šantora měl jasnou vizi: „Na mou florbalovou kariéru měl velký vliv právě florbalový kemp, na kterém nás vedli nejlepší hráči a trenéři u nás a díky nim jsem také dostal šanci v podobě pražského angažmá. Nyní bych chtěl stejným způsobem předat své zkušenosti i já a pomoct se zviditelnit dalším malým florbalistům."

Florbalové tréninky probíhaly pod odborným vedením Karla Šantory a Petry Malecké, medailistky z juniorského mistrovství světa. Na všeobecném sportovním programu se dále podílela atletka Vanda Hrbková. Děti tak prošly například atletickou průpravou, emocionálně se vybouřily během fotbalového a frisbee turnaje, rozhýbaly své boky v rytmu zumby a aerobicu, vyřádily se v zorbingových koulích.

Návštěva

Malé Perkmony navštívila vzácná návštěva z pražského Fat Pipe Chodov. Trenér David Podhráský, brankář Jan Barák, hráč se zahraničními zkušenostmi Michal Podhráský a medailistka z mistrovství světa žen Dominika Podhráská (Šteglová). Tito výjimeční sportovci doslova rozzářili svou přítomností a dobrou náladou všechny účastníky kempu. 

V rámci kempu měli děti jedinečnou možnost vyzkoušet si v areálu kanoistického oddílu SC80 Chomutov jízdu na kajaku či kánoi a při té příležitosti si popovídat a porovnat obvod bicepsů s českým reprezentantem v rychlostní kanoistice, závodníkem USK Praha, odchovancem oddílu kanoistiky SC80 Chomutov Ondřejem Bišickým. O zábavu tak nebyla celý týden nouze.

Kemp vyvrcholil soutěží florbalových dovedností jednotlivců a velkým florbalovým turnajem týmů, slavnostním medailovým dekorováním vítězů všech soutěží, které byly pro Perkmony nachystány během celého týdne a rozdáním hodnotných cen.

„Jen co skončil první ročník Perkmon Academy, začali jsme myslet na další rok a nápadů máme víc, než by se vešlo do jednoho týdne. Svou představu jsme naplnili a doufáme, že se příští rok Permoni opět přihlásí a my se budeme snažit pro ně přichystat opět prázdninový týden, na který budou rádi vzpomínat." Zhodnotil akci Karel Šantora.