SK Chomutov NH nasbíral na podzim celkem šestnáct bodů, na vedoucí Tymákov ztrácí z páté pozice tři body. „Nedá se mluvit o velké nespokojenosti. Minimálně dva body tam ale určitě chybí. Kdybychom jich měli osmnáct, bylo by to v tabulce rozhodně zajímavější,“ přemítá Čihař.

Jeho tým mrzí především dvě remízy v závěru soutěže (Hlinsko a Tymákov shodně 16:16) a porážka s Krčínem. Chomutovský kouč přiznává, že tým nehraje tak jednoznačně, jako v minulých letech.

Situaci přirovnává k chomutovskému softbalu. „Je to podobné. Stejně jako my v posledních letech stále vítězili. I proto se na ně každý chce vytáhnout. Tým ale po tolika letech potřebuje omladit, éra našich vyjímečných hráček pomalu končí.

Důležité bude nepropadnout někam dolů,“ vysvětluje chomutovský trenér. Ten i přes těžké jaro, kdy Chomutov vyjede hned k sedmi z deseti utkání na půdu soupeře, věří, že tým může opět uspět.

„Dokázali jsme si, že proti těm předním týmům dokážeme hrát a víme, co proti nim hrát. Proto můžeme uspět i na jejich hřištích. Navíc již máme odehrané dvě utkání s vedoucím Tymákovem, se kterým se tedy na jaře již nepotkáme,“ hledal pozitiva Čihař.

V jarní části se již bude moci také spolehnout na Juditu Myslíkovou, která po podzimní pauze zaviněné pracovními povinnostmi naskočí zpátky do hry. „Je zkušená a velmi dobře zvládá taktiku v závěrech v utkáních, které se nám nyní příliš nedařily. Určitě bude v útoku platnou hráčkou.“

SK Chomutov NH – Sokol Tymákov 16:16 (8:8)
B: Zavadilová (Poláková)
O: Lizáková, Vecková, Hlubiňáková, Košatová
Ú: Benešová 9, Čihařová 5, Vecková 1, Kostková 1, Rodáková