Svěřenkyně Vojtěcha Čihaře měly jasný cíl – přivézt z obou hřišť soupeřek vítězství. A to se povedlo náramně. V sobotním představení ve Studénce rozhodl Chomutov o vítězství již v prvním poločase, který vyhrál s přehledem 11:3.

„V útočný fázi jsme to sehráli skvěle. Judita Myslíková režírovala naše útoky a pomohly jí dvě střelkyně. Šlo to ale ruku v ruce s obranou, která s brankářkou Zavadilovou dovolila domácím pouze tři góly,“ chválil své svěřenkyně Čihař.

A to i přesto, že ve druhé půli chomutovské hráčky lehce polevily. „Drželi jsme si vedení o osm branek. Poté jsme ale podlehli atmosféře na stadionu. Vyřešilo se ale time-outem a nakonec jsme zvítězili o šest gólů.“

V neděli čekal SK Chomutov NH nepříjemnější soupeř, zajížděl totiž na půdu útočné Rokytnice. „Jeli jsme do Rokytnice s respektem. Mají opravdu dobré střelkyně. Povedl se nám ale vstup do utkání a jen díky krátkému výpadku byl poločasový výsledek 10:12. Po poločase náš náskok narostl na šest gólů a vítězství jsme spolehlivě uhájili. Holky podaly kvalitní výkon,“ přiblížil Čihař.

Díky víkendovým výhrám se situace jeho týmu v tabulce vylepšila. První tři týmy se totiž utkaly mezi sebou, s plným bodovým ziskem vyšla z duelů pouze vedoucí Dobruška.  Chomutov tak ztrácí na Tymákov a Krčín pouhý bod, na vedoucí pozici body dva. To slibuje šest utkání před koncem základní části boj o špičku soutěže.

„Už o víkendu, kdy hrajeme v Blovicích bychom se mohli posunout na třetí místo, protože Krčín hraje s Dobruškou. Věřím, že k těm příštím utkáním se postavíme zodpovědně a uhrajeme je v náš prospěch,“ dodává Čihař.

První krok k útoku na vrchol mohou házenkářky udělat již tento víkend, kdy nastoupí v Blovicích. O týden později je pak čeká rozhodující víkend. Během dvou dnů se Chomutov představí v Dobrušce i Krčíně.

SK Studénka – SK Chomutov NH 13:19 (3:11)
Chomutov
B: Zavadilová
O: Lizáková, Vecková, Kostková, Machová
Ú: Benešová 8, Čihařová 8, Myslíková 3, Rodáková

TJ S. Rokytnice – SK Chomutov NH 17:22 (10:12)
Chomutov
B: Zavadilová
O: Beranová, Vecková, Kostková, Lizáková, Machová
Ú: Benešová 11, Čihařová 9, Myslíková 1, Rodáková 1

Tabulka
1.    Sokol Dobruška          26
2.    Sokol Tymákov          25
3.    Sokol Krčín                 25
4.    SK Chomutov NH       24
5.    TJ Přeštice                  22
6.    HK Hlinsko                  20
7.    TJ Šr. Žatec                12
8.    Rokytnice                   12
9.    TJ Sp. Modřany          11
10.    TJ Božkov                  6
11.    Sokol Blovice              5
12.    Studénka                   4